Odolnost tatrovek známá i na Islandu
Zatímco jako základ prvního trucku Sleipnir posloužilo americké hasičské auto používané na letištích, u dvojky se společnost rozhodla pro sofistikovanější podvozek. Jedním z rozhodujících faktorů byla léty osvědčená koncepce automobilky Tatra s centrální rourou, nezávislým zavěšením a vzduchovým odpružením. Sleipnir objednal specificky upravený podvozek přímo od Tatry, který byl upraven pro použití gigantických pneumatik. Pro jízdu na měkkém povrchu zde slouží pláště o velikosti 65 palců, které jsou široké 30 palců a nasazeny jsou na discích o velikosti 30,5 palců. Pokud to nechcete přepočítávat, tak 65 palců znamená zhruba 165 cm. Tahle sestava umožňuje jízdu s pneumatikami nahuštěnými pouze na 0,28 bar, což je desetina z toho, co se používá u dnešních osobních aut.
Nic dalšího vlastně na podvozku nebylo nutné měnit, protože podvozek Tatra je navržen pro celkovou hmotnost 50 tun a takovému zatížení se v provedení „autobus“ neblíží ani náhodou. Hmotnost vozu je zhruba poloviční. Standardní je také motor o výkonu 530 koní a s točivým momentem 2800 Nm, stejně jako automatická převodovka Allison 4700, retardér a hydrodynamický měnič. Auto má i redukci a řízenou poslední nápravu. Specialitou je samozřejmě nástavba.
„Naše společnost Sleipnir Tours postavila nástavbu ve městě Hafnafjörður nedaleko Reykjavíku. Díly jako skla a interiér jsme objednali v zahraničí. Pak jsme nástavbu svařili dohromady. Tato nástavba je mimořádně pevná, protože je vyrobena z oceli,“ vypráví Margrét Björg Ástvaldsdóttir ze společnosti Sleipnir Tours. Nástavba byla navržena tak, aby pojmula 47 cestujících a dva členy posádky a nabídla slušný komfort i perfektní výhled do okolní krajiny.
Na palubě je kromě pohodlných sedadel také wi-fi, ekologické WC a v úložných prostorech pod nástavbou je další vybavení, takže lze udělat v zasněžené krajině i menší piknik. Maximální rychlost této Tatry je 85 km/h a spotřeba se pohybuje v rozmezí 40 až 60 litrů na hodinu jízdy.