Reklama
Rady cestovatelům

Čtenářská rubrika Komunita: Návod k použití

Stačí registrace, pak nahrajete své materiály, my je zpracujeme a zanedlouho bude výsledek na webu
Zdroj: Klára Vrtalová

Rubrika Komunita je prostor pro vás, naše čtenáře/diváky, fanoušky Fotra na tripu i příznivce cestování obecně. Je to místo, kde může každý z vás sdílet svá cestovatelská dobrodružství s ostatními cestovali. Víme, že i Pepa se sem dívá. Kdo ví, třeba ho právě váš článek inspiruje k jeho další cestě.

Za každý uveřejněný čtenářský článek pošleme autorovi jako poděkování honorář. Kromě toho každý měsíc Fotr vylosuje přispěvatele, který dostane dárek. Takže pište, posílejte a po zveřejnění se nebojte výsledkem pochlubit kamarádům přes vaše sociální sítě nebo někde při sezení u táboráku. Každý zveřejněný článek se zároveň objeví na mapě v rubrice Země. Čím víc bodů v této mapě, tím lépe. Chceme popsat celý svět. 

Jak na to? Krok č. 1 - registrace

Vstup do rubriky Komunita najdete pod záložkou Komunita na hlavní stránce, kde se v rozbalovacím menu objeví vedle políčka „Všechny novinky“ políčko „Moje články“ (viz obrázek výše). Na něj kliknete a dostanete se k přihlašovacímu formuláři, respektive k registraci. V registračním formuláři vyplníte několik základních údajů a nastavíte si svoje heslo. Následně vám na mail od nás přijde zpráva, kde odkliknete políčko „Aktivovat účet“ a je to. 

Krok č. 2 - nahrání materiálů na článek

Po přihlášení do systému Fotra se dostanete na stránku umožňující nahrávání a správu vašich článků. Pro přidání článků klikněte na „Přidat článek“. Vyskočí na vás okno, kde můžete (ale nemusíte) vyplnit datum a kde zadáte titulek článku. V tuto chvíli jde pouze o to, jak my článek uvidíme v našem systému. Zasahovat do článků vám budeme v nejmenší možné míře, chceme, aby články v rubrice Komunita byly především autentické, může se ale stát, že titulek upravíme. Někdy se i nám stane, že titulek tak úplně nevyjadřuje obsah článku, nebo nás třeba napadne nějaká jiná varianta, která by mohla být pro ostatní čtenáře více poutavá. 

Při zadávání článku do našeho systému je také nutné odkliknout, že článek není už jinde na internetu publikován. Toto je pro nás velmi důležité. Chápeme, že řada cestovatelů má vlastní blogy a vlastní stránky a nemáme nic proti tomu, aby tam byly články na stejné téma nebo ze stejného místa, jaké budou na Fotrovi. Pokud ale u nás vyjde identický text, jaký už byl vydán dříve někde jinde na internetu, vyhledávače budou naše stránky brát jako plagiátorské a to negativně ovlivní čtenost. Jak naložit se situací, kdy chci vydat článek na Fotrovi a ten stejný ukázat také na svém blogu, to jsme uvedli v článku popisujícím pravidla a typy psaní na Fotra. 

Určitě nezapomeňte přidat informaci o tom, k jaké konkrétní lokaci se váš článek vztahuje. Buď třeba uvedením konkrétní adresy, nebo zaslání odkazu na mapy.cz nebo maps.google.cz. Tyhle informace můžete dopsat do textového dokumentu, který nám pošlete. Každý komunitní článek bude zanese i v naší mapě, tak ať víme, kam zapíchnout špendlík. 

Když máte zadaný článek v systému, nastává moment nahrání vašich materiálů. Ve výčtu článků kliknete na šipku ve sloupečku „Menu“, kde se vám zobrazí možnost „Soubory“ a možnost „Odstranit“. Článek tedy můžete smazat, nebo k němu nahrát potřebné dokumenty: textový soubor, fotky a případně video.

Po kliknutí na políčko „Soubory“ se vám otevře nové okno reprezentující sdílený disk, kam čtenáři tyto materiály ukládají. Každý čtenář vidí své dokumenty, všechny uložené dokumenty vidí jen redakce Fotra. Fotky, videa a text jednoduše přetáhnete do tohoto okna a tím se nahrají na disk. Stejně jako ve svém počítači můžete i tady tvořit další podsložky. Můžete tak roztřídit fotky podle toho, na jakém místě byly pořízené. To nám usnadní práci. Pro nás je důležité, abychom poznali, jaká fotka co ukazuje. Pokud je nechcete třídit, můžete je pojmenovat, případně jim nechat nějaká číselná označení a popisky k fotkám dopsat do textového dokumentu pod text článku. Není nutné, aby každá fotka měla vlastní popisek, více fotek může mít stejný popisek. Podrobnosti k popisování fotek opět najdete v článku, kde rozebíráme tipy, pravidla a podmínky pro psaní článků. 

Pár komunitních článků už na našem webu vyšlo, tak na ně mrkněte. Budete mít lepší představu o tom, jak to vypadá, kolik je potřeba fotek a třeba jak popsat galerii. 

Krok č. 3 - zpracování v redakci

Ve chvíli, kdy čtenář zadá článek do systému, redakce je o tom automaticky informována. Vaše materiály stáhneme ze sdíleného disku, nahrajeme do redakčního systému Fotra, nachystáme článek. Pokud narazíme na nějakou potíž, kontaktujeme vás přímo přes mail, který jste zadali v rámci registrace, tak tam prosím zadávejte adresu, kterou opravdu používáte. Žádná reklamní sdělení vám posílat nebudeme, možná časem nějaký newsletter, ale to dnes není na pořadu dne. Jakmile bude článek připraven, objeví se ve vašem výčtu článků status „schváleno, čeká na publikaci“. Systém chceme dále vylepšovat a jednou z dalších věcí, kterou do systému přidáme, bude náhled připraveného článku. Pro začátek ale zatím ještě náhled nějakou dobu k dispozici nebude. To víte, ajťák Tomáš má aktuálně tolik práce, že se z něj na každé poradě kouří. 

Článek bude zveřejněn v rubrice Komunita, na hlavní straně webu Fotrnatripu.tv a případně ho paní Columbová nasdílí i na naše sociální sítě. Nebojte se pochlubit výsledkem. Sdílejte svůj článek dále, ať osloví co nejvíce cestovatelů. 

No a to je vlastně všechno. Po vydání článku poběží 30 dnů, kdy budeme počítat čtenost, podle které článku přidělíme ještě finanční bonus právě za čtenost a následně vám na účet zadaný při registraci pošleme na základě smluvních podmínek honorář. Těšíme se na vaše příspěvky!
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Inspiruj Fotra, inspiruj ostatní: Pravidla a rady jak psát vlastní články do rubriky Komunita

Pravidlo číslo 1: Buďte autentičtí, pište, jako kdybyste své zážitky někomu vyprávěli
28.11.2023 10:21
|
0
Reklama

Kde raději neparkovat? V nejdražších zemích Evropy dáte za hodinu parkování klidně 100 Kč

A naopak, v nejlevnějších zemích vám postačí na hodinu parkování pouze 25 Kč.
21.06.2024 10:24
|
0

Kvíz: Už jste viděli závěrečnou epizodu Fotra na tripu? Pak určitě odpovíte na všechny otázky

Jako obvykle platí, že kdo nedá plný počet bodů, ten si musí pustit reprízu.
20.06.2024 10:47
|
0
Reklama

Itinerář Fotra na tripu 7, díl desátý: V Koreji existuje trik, jak neplatit za vstup na památky

Toto jsou místa, která Fotr navštívil během poslední epizody sedmé série. A přidáme jeden tip.
19.06.2024 08:18
|
0

Video: Zazvonil zvonec a korejského putování je konec. Fotr se v poslední epizodě rozloučí s Koreou

Uteklo to celé nějako moc rychle. Tento týden poběží desátá epizoda korejského Fotra.
18.06.2024 10:22
|
0
Reklama
Fotr na tripu