Reklama
Atrakce

Kvíz: Velikonoce jsou za dveřmi. Víte, jak se slaví ve světě? Vyzkoušejte si náš kvíz

Každá země světa má jiné Velikonoční tradice, některé jsou až morbidní, jiné roztomilé

V jaké zemi jsou populární takzvané Paaskekrimmen?

Zdroj: Volně k užití Pixabay

Paaskekrimmen jsou v překladu do češtiny velikonoční thrillery. Ať byste si při velikonočních svátcích pustili jakýkoli program v televizi, určitě v něm narazíte na nějakou detektivku. Ostatně řešení zločinů mohli obyvatelé této země hltat i z krabic od mléka, na kterých vycházely. V hlavní roli byl detektiv Ulf Ulvheim a lidé mu „pomáhali“ zločiny řešit. Víte, o jaké zemi mluvíme?
Litva

Norsko

Velká Británie

Obří omeletu si na Velikonoční pondělí dáte v jaké zemi?

Zdroj: Volně k použití Pixabay

Poněkud netradiční akce se můžete na jihu této země zúčastnit na Velikonoční pondělí. Na náměstí se tu totiž připravuje obří omeleta, která dokáže spolknout přes 4 tisíce vajec a tedy nakrmí až 1000 lidí. Tradice má původ už z doby Napoleona, který v jedné z místních vesnic přenocoval a jedl omelety. Ty mu natolik zachutnaly, že vesničanům přikázal, aby na ráno připravili obrovskou omeletu pro jeho armádu. O jaké zemi mluvíme?
Rakousko

Itálie

Francie

Hledat a závodit s velikonočními vajíčky můžeme v sídle prezidenta jakého státu?

Zdroj: Volně k užití Pixabay

Každý rok tisíce rodin schováva vejce na zahradě, aby je následně děti mohly najít. Zajímavé je, že schovávání vajíček původně pochází z Evropy a přesněji pak z Německa. Tradice se ale uchytila i za „velkou louží“. Na závod v kutálení vajíček tak dohlíží osobně prezident státu, který se nazývá?
Jihoafrická republika

Spojené státy americké

Mexiko

Hrnce se rozbíjejí v na jakém ostrově?

Zdroj: Volně k užití Pixabay

Rozbíjení keramický hrnců nebo hrnečků má zde dlouholetou tradici. Na Bílou sobotu se sejdou lidé na balkonech svých domů a nebo prostě jen na ulici, kde zábava začíná. Hrnce se naplní vodou a následně se shodí dolů, aby se rozbily. Střepy z nich si pak může kdokoli odnést domů, měly by mu přinést štěstí. Tento zvyk navíc zbavuje domov zlých duchů. Na jakém ostrově se nacházíme?
Mallorca

Rhodos

Korfu

Postavy v kápích a vysokými čepci potkáte kde?

Zdroj: Volně k užití Pixabay

Tato země je silně katolická, a tak není divu, že oslavy Velikonoc tu skutečně prožívají naplno. Součástí oslav je průvod, kdy místní muži nesou na ramenou i několika tun vážící bohatě zdobený oltář, v průvodu však lze zahlédnout i postavy se zahalenou tváří, tedy v kápích a s vysokými čepci. I když vypadají na první pohled strašidelně, jedná se o symbol pokání. Přesně takové čepice totiž nosili odsouzenci. Další nápovědou by mohl by sladký pokrm Mona de Pascua, což je koláč, do kterého se zapéká vajíčko i se skořápkou. Víte, o jakou zemi jde?
Island

Španělsko

Indie

„Milovníci mučení“ si Velikonoce užijí na jakém místě?

Zdroj: Volně k užití Pixabay

Velikonoce s vůni krve, tak by se daly popsat zvyky na jednom nám vzdáleném místě světa. V oblibě tu mají bičování a aby toho nebylo málo, tak se někteří nechávají dobrovolně přibít na kříž a to rovnou deseticentimetrovými hřeby. Národnost, která toto dělá, věří, že tím u Boha vyprosí milosrdenství pro jejich blízké. V jaké zemi se toto děje?
Filipíny

Bali

Zanzibar

Netradiční květinové slavnosti zažijeme na jakém ostrově?

Zdroj: Volně k užití Pixabay

Velkou nápovědu jsme poskytli už samotnou fotografií. Nicméně Květinové slavnosti tu probíhají každý rok od dubna do května a letos tedy vyjdou také na Velikonoce. Celé to spočívá v tom, že jak ulice, tak i samotné domy blíže nespecifikovaného města jsou ozdobeny květinami. Květiny prostě k tomuto ostrovu věčného jara tak nějak už patří. Víte, o jakém ostrově mluvíme?
Kanárské ostrovy

Madeira

Madagaskar

V jaké zemi mají odpor k zajícům a prodávají raději čokoládové bandikuty?

Zdroj: Volně k užití Pixabay

Od roku 1991 v zemi probíhá kampaň Rabbit-Free. To znamená, že klasičtí čokoládoví zajíčci/králíčci, které známe z našich obchodů, jsou vyměněny za čokoládové bandikuty. Ty mají sice také dlouhé uši, ale oproti králíkům však protáhnutý čumáček, navíc se jedná o místního ohroženého vačnatce. Se zajíci celkově měli v tomto státě problém, možná proto je tolik nemají rádi a nechtějí je promovat ani na Velikonoce. O jaké zemi mluvíme?
Rusko

Korea

Austrálie

Reklama
Fotr na tripu