Reklama
Bonusy k TV pořadu

Itinerář Fotra na tripu 7, díl druhý aneb co byste neměli vynechat při cestě do Jižní Koreje

Jedeme dál, nezastavujeme. Na programu máme restauraci, důl nebo krabí most
Zdroj: Klára Vrtalová

Místa popsaná v 2. epizodě 7. série

Druhá epizoda televizního Fotra na tripu sedmé série opět dokazuje, jak moc je Jižní Korea pestrou zemí a jak moc jsou Korejci někdy kreativní. Fotr například objevil bývalý zlatý důl předělaný na neskutečnou galerii, která je doplněná ještě navíc o obrovský vinný sklep, našel most odkazující na kraba nebo zavítal do typické korejské restaurace a ochutnal spoustu různých živočichů. Kde přesně se tohle všechno odehrálo, to vám opět prozradí itinerář popisující místa, o kterých se ve druhé epizodě Fotra na tripu 7 mluví.

Pro úplnost, premiéru druhé epizody 7. série vysíláme ve středu 24. dubna na Prima COOL od 21:25, v sobotu 27. dubna poběží repríza pět minut před osmou ranní na Primě a celý díl bude brzy k shlédnutí také v rubrice Epizody. 

Heyri Art Valley: umělecká vesnice

Heyri Art Valley (nebo také Heyri Art Village) je mimořádně zajímavé místo. Leží kousek od hranic se Severní Koreou a představuje dokonalý kontrast k tomuto absolutně uzavřenému státu. Tuto vesnici totiž postavili umělci, spisovatelé, malíři, takže tu najdete budovy v nejrůznějších stylech, galerie a samozřejmě kavárny. 

  • Proč navštívit? Můžete obdivovat uměleckou kreativitu a doslova ji zažít
  • Oficiální web: https://www.heyri.net/
  • Otevírací doba: 8-18
  • Souřadnice: 37.78861415455155, 126.69887304715951

Museum of Modern History of Korea (한국근현대사박물관)

Muzeum novodobé korejské historie je v podstatě součástí umělecké vesnice Heyri Art Valley, takže pokud se sem vypravíte, určitě se zastavte i na tomto místě. Z příjemné reality kreativních uměleckých budov a jiných děl vás tohle muzeum vrátí do korejské reality a připomene, že ještě nedávno zdejší život zas tak slavný nebyl. 

  • Proč navštívit? Malé, ale velmi pěkné muzeum připomínající nedávnou korejskou historii
  • Oficiální web: http://www.kmhm.or.kr/
  • Otevírací doba: 10-18, o víkendu 10-19 
  • Souřadnice: 37.790966599853014, 126.69481391902282

Gwangmyeong Cave: Galerie ve zlatém dole

Gwangmyeong Cave najdete v bývalé těžební oblasti u města Gwangmyeong. Je to jedno ze stovky nejzajímavějších míst Jižní Koreje. Původně to byl důl, kde se vytěžilo značné množství zlata, dnes slouží prostory dolu jako obrovská turistická atrakce. Důl byl totiž přebudován na velkou podzemní galerii, kde najdete multimediální atrakce, obrovského draka, rekvizity z filmu Pán prstenů a také obrovský vinný sklep. Díky tomu, že je zde stálá teplota, začali sem korejští vinaři vozit svá vína, která si tu turisté samozřejmě mohou koupit. Vážně skvělé místo. 

Souřadnice: 37.426667594602144, 126.86663839942807

Taean Hanok Beach Resort

Tohle místo posloužilo Fotrovi jako domov na několik dnů. Je to tip na ubytování laděné do tradičního korejského stylu. Ale nebojte se, historický vzhled budov ještě neznamená, že zde budete trpět nepohodlím. Podlahové topení zde jede na plné obrátky, protože energie je v Koreji velmi levná, takže vám v zimě bude pěkně teplo. Spí se samozřejmě na podlaze, ale to si zvyknete. 

Souřadnice: 36.83011361071636, 126.1611740841914

Daecheon Beach

Daecheon Beach je krásná pláž dlouhá přes tři kilometry, která v zimě zeje prázdnotou, ale v letní sezoně to je tady hlava na hlavě. Platí to zejména ve chvíli, kdy zde probíhá bahenní festival. Během něho se lidé mažou blátem, válí se v blátě, hází po sobě bláto, prostě si užívají jinak léčivé mořské bláto na všechny způsoby.

Podmořský tunel Boryeong

Podmořský tunel Boryeong představuje zajímavou atrakci hlavně pro fanoušky různých dopravních staveb. Je pátý nejdelší na světě, měří skoro sedm kilometrů a aby se při jízdě řidiči nenudili, má na stropě diody, přes které jsou promítány nejrůznější věci jako třeba ryby, ptáci a tak podobně. Pokud jste podobní blázni do těchto staveb jako Pepa, budete tu jezdit sem a tam. Pokud pouze budete mít tunel při cestě, i tak se vám bude líbit. 

Pláž Baeksajang

Pláž Baeksajang je další pěkná korejská pláž. Nachází se na západním pobřeží. V okolí se nachází také několik národních parků, jako například Taeanhaean National Park (태안해안 국립공원) nebo Anmyeondo Recreational Forest. 

Krabí most (Daeharang Kkotgerang Bridge)

Mosty jsou věc, na kterou v Koreji narazíte na každém rohu. Korejci navíc někdy postaví most jen proto, aby na daném místě byla nějaká atrakce a když mosty staví, tak je často dělají něčím zvláštní. Nemusíte tedy cíleně hledat nějaký konkrétní most, při cestě po Jižní Koreji dříve nebo později na nějaký zajímavý určitě narazíte. Fotra zaujal Daeharang Kkotgerang Bridge (krabí most), který je inspirovaný kraby. Most je dlouhý zhruba 250 m a nabízí několik tras, kudy přes něj přejít. 

Zdroj: Klára Vrtalová

Tradiční korejská restaurace

Pepa ve druhé epizodě navštívil také jednu rybí restauraci a vyzkoušel klasické korejské menu. To obsahovalo obrovské množství nejrůznějších talířků s nejrůznějšími živočichy. Kromě ryb a jiných mořských plodů došlo také na šneky a na některá jídla, na které neměl žaludek ani Fotr. Pokud vás zajímá, kde tahle restaurace byla, zde jsou souřadnice. Dobrou chuť. 

Souřadnice: 36.585296186886254, 126.31601267316985

Kkotji Beach

Kkotji Beach není jen tak ledajaká pláž. Říká se, že právě zde můžete vyfotit ty nejhezčí západy slunce v celé Koreji. Nedaleko pláže jsou totiž dvě skály, kterým se říká babička a dědeček a váže se k nim příběh o nezdolné lásce, kdy jedna paní čekala na svého milého tak dlouho, až se z ní stala babička a zkameněla. Pak se tu objevila větší skála, která má být údajně právě tím milovaným pánem, na kterého tu ona dáma čekala a tak tu teď jsou oba dva spolu zkamenělí. Když se při západu slunce postavíte na zdejší most, bude slunce zapadat přímo mezi těmito dvěma skalami. Romantika by se dala krájet. 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama

Zápisky z korejského tripu, díl 10: Ve městě Tegu se nám líbilo nejvíce, žijí zde korejští Moraváci

Město, jezero, barber, k-pop představení, kolo ve vzduchu, prostě cokoliv vás napadne
28.03.2024 06:44
|
0
Reklama

I Korejci si připomínají Karla Čapka aneb zápisky z korejského tripu, díl 9

Jedeme dál, ale už se nám to krátí
19.03.2024 10:04
|
0

Zápisky z korejského tripu, díl 8: Od záhadných draků po digitální ráj, v Koreji je prostě všechno

Láva, Versailles, dinosauři, světelný les, korejská válka... v Jižní Koreji najdeš všechno!
12.03.2024 07:12
|
0

Evropský stát mění dopravní zákon. Pokud není jeden člověk v autě připoután, pokutu platí všichni

Novinka je součástí větších změn silničního zákona v Belgii. Při cestách pozor hlavně na pásy.
23.07.2024 16:30
|
5

Spaní na divoko ve Slovinsku: Zákon hovoří jasně, ale realita může být poněkud odlišná

Oficiálně slovinský zákon táboření mimo k tomu určená místa zakazuje a policisté bývají striktní.
22.07.2024 15:25
|
1
Reklama

Stalo se Chorvatsko moc drahé? Tamní média píší, že turisté jezdí jinam. Kempy jsou nejdražší v EU

Jutarnji list píše, že Italové místo do Chorvatska raději jedou do Albánie.
21.07.2024 10:16
|
0

Neopakovatelná atmosféra a trůn místo záchodu. Strávili jsme noc v britské „chatě“ se služebnictvem

Není to hotel, ale spíše panství, kde nechává jeho majitel přespávat své významné známé.
18.07.2024 07:58
|
0
Reklama
Fotr na tripu