Reklama
Auto

Prolezli jsme nový Volkswagen California. Jak to vypadá uvnitř a co nabízí jednotlivé verze?

Volkswagen nepřehání. Nová generace Californie je opravdu mimořádně praktická.
Zdroj: Lukáš Dittrich

Volkswagen nedávno představil novou generaci modelu California. Oficiální informace slibují mnoho zajímavého, protože označují nastupující Californii za tu dosud nejprostornější, technologicky nejvyspělejší, nejlépe vybavenou a také za tu vůbec nejpraktičtější. Všechna známá fakta jsme vám nabídli v úvodní článku, teď nastal čas na důkladnou prohlídku prostřednictvím bohatých fotogalerií. Jaké jsou naše první dojmy? 

VW California Ocean nové generace

Verze Ocean opět stojí na vrcholu nabídky. I základní uspořádání interiéru je stejné jako vždy. Na straně řidiče je malá kuchyňka, za ní následují skřínky, ve kterých je uložena také venkovní sprcha, která se opět připojuje ze zadní strany auta. Velkou novinkou je fakt, že díky delší karoserii vznikl mezi kuchyňkou a sedadlem řidiče volný prostor, kudy se dá z vozu vystoupit. Proto má i Ocean na této straně boční dveře. Lednička nově dostala formu šuplíku podobně, jako to má Grand California. Je tudíž dobře dostupná i z prostoru vedle vozu. Zpracování interiéru vypadá velmi dobře a dojem zlepšuje také nový dotykový ovládací panel, který je na straně spolujezdce za posuvnými dveřmi. Snad nebude zlobit jako u zmíněné Grand Californie. 

Další dojmy a více detailů najdete v přiložené galerii: 

VW California Coast nové generace

Model Coast co do kempování nabízí víceméně to samé co Ocean. I zde najdete kuchyňku uvnitř vozu, součástí výbavy je opět dvojice palubních akumulátorů nebo nádrž na čistou vodu. Při bližší prohlídce si možná všimnete, že Coast například nemá oproti Oceanu odkládací přihrádky pod stropem u pátých dveří a pravděpodobně bude o něco horší i seznam prvků výbavy auta jako takového. Jak přesně ale bude vypadat nacenění a o co přesně přijdete ve chvíli, kdy sáhnete po variantě Coast a ne po vrcholném modelu Ocean, to ukáží až ceníky. Na ty si ovšem musíme ještě počkat. 

Další podrobnosti opět najdete v komentované galerii: 

VW California Beach Camper

Nejdostupnějším modelem bude California Beach, kterou ale Volkswagen na prezentaci neukázal. Ostatně ono asi není na tomto autě příliš co ukazovat, protože coby základ nabídky má vlastně jen zvedací střechu a horní postel, „v přízemí“ je to prostě jen Multivan tak, jak ho známe.

Tohle provedení Californie bude mít jako jediné tři řady sedadel a naopak nebude mít jako jediné otočnou přední řadu. Druhou verzí bude Beach Tour, která už má spodní postel. Ani tu sice Volkswagen v Berlíně neukázal, nicméně tato verze je dost podobná třetímu provedení Beach Camper, které už k dispozici během statické premiéry bylo. 

California Beach Camper je něco mezi Californií Tour a obytným provedením Coast/Ocean. V interiéru sice nenajdete skřínky nebo kuchyňku, auto má ale vzadu vestavěný kempovací box. Vařič je umístěn v šuplíku pod postelí. Část prostoru pod postelí zůstala volná tak, aby sem bylo možné případně naložit něco většího. Šuplík je sice v autě napevno, ale matrace se dá z vozu vyndat a stejně tak se dá z auta vyndat i deska mezi šuplíkem a karoserií. V případě potřeby tak i do této Californie v pohodě dáte třeba kola nebo jiné větší předměty. 

Více podrobností a detailů nabídne další komentovaná galerie: 

Historie

Během berlínské premiéry Volkswagen vystavil také první tři generace modelu California vycházející z Transporterů T3, T4 a T5. Je to zajímavý kontrast k nejnovější generaci zejména co do nabízeného prostoru, protože první California je vlastně poměrně malý automobil. Vývoj ale nelze zastavit a jde kupředu mílovými korky, takže každá další generace nabídla více místa a více pohodlí.

Staré Californie si můžete opět připomenout v přiložené galerii: 

Proč VW nevyužije akumulátor plug-in hybridu?

California vůbec poprvé přijde na trh jako plug-in hybrid vybavený poměrně velkým akumulátorem. Spousta lidí tento druh pohonu nemá příliš ráda, ale speciálně u typu California by mohl být naopak výhodou, protože by se teoreticky dal akumulátor využít jako zdroj energie jak pro obytnou část, tak třeba pro napájení dalších externích zařízení typu elektrických grilů nebo pro dobíjení elektrokol. Bohužel, funkci V2L plug-in hybridní California nabízet nebude a její trakční akumulátor bude využíván výhradně pro jízdu. Důvodem je skutečnost, že koncern VW s něčím takovým nepočítal a základní technika na to není připravená. Možnost nabídnout zákazníkům funkci V2L u plug-in hybridu údajně byla při vývoji nové Californie diskutovaná, ale úprava systému speciálně pro tento jeden model by byla příliš náročná. Je ovšem možné, že se situace v rámci nějakého faceliftu změní, musí se tak ale stát na úrovni koncernu VW. 
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Na obytné vozy vážící až 4250 kg by mohl brzy stačit řidičský průkaz skupiny B. Návrh byl schválen

Evropský parlament schválil soubor změn týkajících se řidičských průkazů
29.02.2024 12:12
|
8
Reklama

Po stopách málem zapomenutých míst v Krušnohoří s obytným vozem

Aneb jak nám počasí pěkně zamíchalo karty v Krušných horách
27.02.2024 07:40
|
0
Reklama

Harrachov a jeden zimní víkend s obytňákem: Muzea, vlaky, ale také běžky a všeobecná pohoda

Počasí nám přálo. Bylo jasno, zima a všude kolem jiskřivý sníh
29.01.2024 17:29
|
0

Nejlepší obytná auta pro rok 2024: Uspěl Fiat Ducato, VW California, Hymer, Carthago nebo Adria

Odborný časopis Promobil vyhlásil vítěze ankety Reisemobile des Jahres 2024
24.01.2024 13:14
|
0

Itinerář Fotra na tripu 7, díl šestý: Od velryb přes digitální les a sáňkovací motokáry až po roboty

Toto jsou místa, která Fotr navštívil během šesté epizody sedmé série.
22.05.2024 18:29
|
0

Stovka jugoslávských MIGů schovaná v kopci. Željava je parádní zastávka při cestě na jih Chorvatska

Zatím je tohle místo opuštěné a otevřené všem. Zejména motorkářů sem jezdí velké množství.
21.05.2024 08:28
|
0
Reklama

Video: Šestá epizoda korejského Fotra bude o digitálním lese, velrybách, robotech a sáňkách v létě

A také se podíváme na první podmořský tunel v Asii nebo na speciality korejské kuchyně.
21.05.2024 08:26
|
0

Nejlepší piva světa: Kam vyrazit za nejlépe hodnoceným pivem? Česká republika to překvapivě nebude

České pivo sice mezi desítkou nejlépe hodnocených piv najdeme, ale ne na předních příčkách.
20.05.2024 12:48
|
2
Reklama
Fotr na tripu