Svařák za 100 Kč, langoš za 220 Kč a davy lidí k tomu. Na Staroměstském náměstí začaly vánoční trhy
- Vánoční trhy na Staroměstském náměstí probíhají od 30. listopadu do 6. ledna.
- Otevřeno je od deseti ráno do deseti večer.
- Na návštěvníky kromě svařáku, piva a nejrůznějšího jídla čeká také doprovodný program.
Včera oficiálně odstartovaly pražské vánoční trhy. Na Staroměstském náměstí byl rozsvícen vánoční strom. Tahle akce přitáhla takové množství lidí, že policie musela náměstí uzavřít a další zájemce tam přestala pouštět.
Tak jako každý rok mohou návštěvníci na vánočních trzích zakoupit všemožná jídla, pití, ale také různé suvenýry. Kdo chce ovšem nasát tu správnou vánoční atmosféru, která je alespoň trochu klidná, ten by se měl Staroměstskému náměstí obloukem vyhnout.
Jak to letos na Staroměstském náměstí vypadá, na to jsme se byli v sobotu odpoledne podívat a přitom jsme pořídili také řadu fotek. Ty najdete v přiložené galerii:
Vánoční trhy 2024 v Praze i jinde v ČR
Pokud nechcete vyrazit na Staroměstské náměstí, můžete i jinam. V Praze se koná řada trhů. A spoustu dalších najdete i v jiných městech. Přehled vánočních trhů a termíny jejich konání najdete v našem starším článku Vánoční trhy 2024, místa a termíny: Nuda v Praze, lepší trhy pořádají v Brně.
Bohatý výběr, bohatý program, vyšší ceny
Trhy na Staroměstském náměstí nabízí bohatý výběr nejrůznějších pochutin. Dát si můžete třeba pečené kaštany, plněné knedlíky, trdelníky, grilované maso, klobásy nebo dokonce šneky a ústřice. Zapít to můžete klasickými nápoji včetně svařáku, piva, kávy a tak podobně. Kde je jaký stánek, to ukazují mapky rozmístěné na náměstí.
Ceny jsou samozřejmě vyšší, což asi těžko někoho může překvapit vzhledem k tomu, že jde o vyhlášené vánoční trhy v samém srdci Prahy. Pro představu, za čtyři deci piva dají návštěvníci 80 Kč, dvojka svařáku vyjde na 100 Kč, 100 g kaštanů stojí 140 Kč, trdelník 100 až 130 Kč, klobása v bagetě 150 Kč a langoš až 220 Kč. Ceny jsou u všech stánků stejné.
Uprostřed náměstí je pak vyhlídková plošina, ze které si můžete vyfotit davy pod sebou. Kromě jídla se zde prodávají i nejrůznější suvenýry, ať už to jsou třeba perníky, nebo dřevěné drobnosti či předměty s tématikou Prahy.
Na každý den je naplánovaný doprovodný program, který probíhá tradičně na zdejším podiu. Co přesně se koná ten který den, to najdete na oficiálních stránkách pražských trhů.
Trhy v centru Prahy lákají hlavně turisty, i proto tu je tolik lidí. Další velké trhy se konají na Václavském náměstí. Menší vánoční trhy ale lze navštívit všude možně po Praze. Mnohdy jsou hezčí a mají i více vánoční atmosféru.
Zdroj: autorský text