Reklama
Atrakce

Irské Star Wars: Kde všude ožily ve smaragdové krajině Hvězdné války

Ať tě provází síla a taky trocha toho irského štěstí. Sláinte!
Zdroj: Klára Vrtalová

Místa popsaná v článku

Irsko s jeho drsnými krajinami, vysokými útesy a nekonečnými zelenými pláněmi, se stalo ideálním místem pro natáčení mnoha scén z Hvězdných válek. Pokud jste fanouškem této epické ságy a plánujete návštěvu Irska, zde je 10 míst, která byste rozhodně neměli vynechat:

Skellig Michael, Kerry

Když tvůrci Hvězdných válek hledali exotickou a nezapomenutelnou lokaci pro některé klíčové scény nové trilogie, Skellig Michael se ukázal jako ideální volba. Ostrov se objevuje ve „Star Wars: Síla se probouzí” a „Star Wars: Poslední z Jediů”, kde představuje izolovaný domov Luka Skywalkera. Tato lokace byla vybrána díky své jedinečné krajině a atmosféře, která dokonale zapadá do světa Hvězdných válek. Skalnaté útvary, strmé útesy a historické ruiny kláštera dodaly filmu autentický a zároveň mimozemský vzhled.

Zdroj: Klára Vrtalová

Malin Head, Donegal

Pro „Star Wars: Poslední z Jediů” byl Malin Head vybrán jako jedna z klíčových lokací natáčení. Tato oblast hrabství Donegal se stala součástí planety Ahch-To, izolovaného domova Luka Skywalkera. Díky svým strmým útesům, skalnatým pobřežím a divokému moři poskytl Malin Head dokonalé prostředí pro tento důležitý dějový bod filmu. Kamera zachytila surovou krásu oblasti, což dodalo filmu tajuplný nádech.

Zdroj: Klára Vrtalová

Loop Head, Clare

Ačkoli Skellig Michael a Malin Head jsou často spojovány s natáčením Hvězdných válek v Irsku, Loop Head se také objevil na seznamu potenciálních lokací pro natáčení některých scén. Výpravní tým filmu se opravdu podíval na Loop Head jako na možnou lokaci pro některé scény, což svědčí o jedinečné a krásné kvalitě tohoto místa. 

Poloostrov nabízí nádherný výhled na Atlantský oceán, strmé klify a nezkrotnou krajinu, která by dokonale zapadla do světa Hvězdných válek. Kromě toho maják Loop Head by mohl poskytnout fascinující vizuální prvek pro film.

Brow Head, Cork

Brow Head byl jedním z mnoha irských míst vybraných pro natáčení „Star Wars: Poslední z Jediů”. Jeho surová krajina s vysokými útesy a výhledem na Atlantský oceán poskytla ideální pozadí pro scény z planety Ahch-To.

Kromě impozantní krajiny byl Brow Head také vybrán pro svoji odlehlost, což filmovým tvůrcům umožnilo natáčet bez mnoha rušivých prvků a současně zachovat tajemství o ději filmu.

Sybil Head, Dingle

Pro potřeby filmu „Star Wars: Poslední z Jediů” byly postaveny dočasné kulisy kláštera na Sybil Head, které sloužily jako doplnění scén natočených na Skellig Michael. Sybil Head se stal součástí rozlehlého a izolovaného domova Luka Skywalkera na planetě Ahch-To.

Skutečný klášter na Skellig Michael, i když autentický a historicky významný, byl přístupný pouze omezeně, což vedlo k potřebě další, snadno přístupné lokace pro některé komplikovanější scény. Sybil Head, s jeho strmými útesy a nezkrotnou krajinou, byl ideální volbou.

Zdroj: Klára Vrtalová

Ballintoy, Antrim

Ačkoli Ballintoy může být více spojen s Hrou o trůny, toto úchvatné místo bylo také použito v Hvězdných válkách. Konkrétně, lokace byla využita ve filmu „Rogue One: Star Wars Story” jako pozadí pro některé scény planety Lah’mu, kde se rodina Ersova ukryla před zlým Impériem.

S jeho divokou krajinou a drsnými útesy se Ballintoy ukázalo jako ideální místo pro vytvoření krajiny vzdálené galaxie, která byla stále natolik reálná a přitažlivá pro diváky.


Zdroj: Klára Vrtalová

Ceann Sibéal, Dingle

Pro film „Star Wars: Poslední z Jediů” se producenti rozhodli použít Ceann Sibéal jako jednu z lokací. Zatímco Skellig Michael byl původním místem natáčení pro planetu Ahch-To, kvůli ochraně tohoto historického a citlivého místa bylo nutné najít další lokace pro rozšířené a technicky náročnější scény.

Ceann Sibéal se stal ideální náhradou. Tým postavil dočasné kulisy kláštera, který napodoboval ten na Skellig Michael, a tento mys tak doplňoval scény z daleké planety, domova Luka Skywalkera.

Zdroj: Klára Vrtalová

Mount Errigal, Donegal

Tato význačná hora se objevila v pozadí některých scén a dodala Hvězdným válkám typicky irský nádech.

Irská krajina, včetně takových míst jako Donegal, inspirovala mnoho filmařů a poskytla kulisy pro mnoho filmů a televizních seriálů v průběhu let. Krajina hrabství Donegal je drsná, divoká a neobyčejně krásná, což je ideální pro epické filmové záběry.

Ballyferriter, Dingle

Když se filmový tým Hvězdných válek rozhodl pro natáčení na Ceann Sibéal, který měl doplnit scény z Skellig Michael, městečko Ballyferriter se stalo výchozím bodem a zázemím pro natáčecí tým. Tým Hvězdných válek postavil na Ceann Sibéal dočasné kulisy, aby napodobily stávající struktury na Skellig Michael.

Během natáčení městečko ožilo s více aktivitami a navštívili jej mnozí členové filmového štábu. Pro obyvatele Ballyferriter to byla vzrušující doba, protože jejich městečko bylo náhle středobodem jednoho z největších filmových projektů na světě.

Zdroj: Klára Vrtalová

Iveragh Peninsula, Kerry

Kromě Skellig Michaelu byl poloostrov Iveragh klíčovým místem, kde se natáčela řada scén, zejména díky své divoké a nedotčené krajině. Poloostrov Iveragh v hrabství Kerry je také domovem jedné z nejznámějších turistických tras v Irsku, známé jako „Ring of Kerry”.

Irsko nabízí návštěvníkům nejen bohatou historii a kulturu, ale také jedinečnou možnost prožít svět Hvězdných válek. Ať už jste vášnivý fanoušek ságy, nebo jen milovníkem krásných krajinných scenérií, tato místa vás určitě uchvátí. May the

Force be with you v Irsku!

Zdroj: Klára Vrtalová
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Nejkrásnější pláže Irska: Deset klenotů Smaragdového ostrova

Víte, co je na irských plážích nejlepší? Že nikdy nemusíte bojovat o místo ve stínu
30.10.2023 08:21
|
0
Reklama

Trajektem po Britských ostrovech: Cestování lodí je vysoce návykové, tvrdí Fotr a jeho parta

Objevujte krásy mořského putování s Fotrem na tripu
18.10.2023 08:08
|
1

Muzeum amerických aut v Nové Bystřici ukrývá i DeLorean z filmu Návrat do budoucnosti

Najdete tady i káru Elvise Presleyho a oblíbený vůz největších gangsterů
05.08.2020 10:58
|
2

Zápisky z korejského tripu, díl 10: Ve městě Tegu se nám líbilo nejvíce, žijí zde korejští Moraváci

Město, jezero, barber, k-pop představení, kolo ve vzduchu, prostě cokoliv vás napadne
28.03.2024 06:44
|
0
Reklama

I Korejci si připomínají Karla Čapka aneb zápisky z korejského tripu, díl 9

Jedeme dál, ale už se nám to krátí
19.03.2024 10:04
|
0

Zápisky z korejského tripu, díl 8: Od záhadných draků po digitální ráj, v Koreji je prostě všechno

Láva, Versailles, dinosauři, světelný les, korejská válka... v Jižní Koreji najdeš všechno!
12.03.2024 07:12
|
0
Reklama
Fotr na tripu