Reklama
Reportáž Sezóna 2022 13. epizoda

Za nevšedním uměním vyrazte na Djerbu. Nachází se tady doslova galerie pod otevřeným nebem

DjerbaHood je místem, kde umělci vyjadřují své emoce a vnímání Tuniska
Na ostrově Djerba se nenacházejí pouze hotelové resorty. Podnikat se tu dá plno výletů, jako je například návštěva archeologického naleziště Meninx nebo krokodýlí farmy, která je součástí Djerba Explore Parku. Milovníky umění pak potěší street artové umění ve čtvrti zvané DjerbaHood ve městě Er Riadh. 

Zdi soukromých domů jsou tu pokryty graffiti, malbami a jinými obrazci, které tu vytvořila stovka umělců různých národností. Ti bývají obvykle poctivě vybraní, aby se nestalo, že na zdech vznikne něco, co je v rozporu s vírou nebo má nenávistný kontext.

Kromě soukromé návštěvy, která zabere asi 30 minut až hodinu, podle toho jak vás to bude bavit, si můžete zaplatit prohlídku s průvodcem. Celou venkovní výstavu i s výkladem absolvujete za 3 hodiny a pro snazší způsob přemisťování jezdíte na elektrokole. Mimochodem, město je výjimečné ještě tím, že tu mezi sebou v pokoji žijí muslimové, židé i křesťané. Jakoby se jen tady stíraly všechny rozdíly v náboženství, které jinde ve světě znamenají takový problém.

Fotr na tripu vám v reportáži z DjerbaHoodu ukáže, jaká umělecká díla tu můžete vidět a jaké si on sám nejvíce oblíbil. Pro více videí z Tuniska se podívejte ještě do rubriky Epizody, kde najdete i ty z jiných koutů světa.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu