Reklama
Reportáž Sezóna 2022 13. epizoda

Dakar v podání Fotra na tripu aneb i na Džerbě lze velmi snadno zapadnout v písku

Džerba je rájem turistů, ale zároveň nabízí také docela hodně odlehlých a pro auta zrádných míst
Ostrov Džerba turisté dobře znají a i mezi těmi českými je tohle tuniské letovisko hodně oblíbené. Jenže kromě velkých rezortů je zde také docela hodně celkem odlehlých míst. Jenže se k nim musíte nějak dostat. Hotely sem turisty vozí v rámci dobrodružných výletů, opuštěné oblasti ovšem vyhledávají i místní, protože se k nim dá dostat samozřejmě také autem. 

Protože je to tady ale samý písek a písek je na jízdu autem dosti zrádný, je vhodné mít adekvátní vozidlo a adekvátní výbavu. A i tak se vám může snadno stát, že nakonec zapadnete, jak se o tom Fotr přesvědčil v rámci jednoho ze svých výletů při cestování po Tunisku, respektive po Džerbě. Stačí totiž chvilka nepozornosti a je vymalováno. 

Ne, Pepa nezapadl, ale zachraňoval poctivě zahrabané místňáky a jejich Ford Ranger. Příhoda skoro jak z dakarské rallye. Nakonec vše dobře dopadlo a všichni se zase mohli vrátit ke svým obvyklým činnostem, což je v těchto místech především koupání v moři. 

Jak to na nekonečných plážích na Džerbě vypadá a jak se vytahuje auto zahrabané v písku, to vám Pepa ukáže v další ze svých fotřích reportáží. 
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu