Reklama
Reportáž Sezóna 2022 13. epizoda

Nejstarší muslimskou památku Ribat najdete v Sousse. Pevnost uchvátí svou zachovalostí

Výhodou této atrakce je, že se tam nachází minimum turistů. Klášter tak máte sami pro sebe
Třetím největším městem Tuniska je Sousse, neboli Súsa. Do zdejšího letoviska každoročně vyráží řada Čechů trávit letní dovolenou u moře. Jedná se navíc o skvělý výchozí bod, pokud se chystáte během dovolené cestovat a poznávat okolí. Pouhou půl hodinku jízdy odsud se nachází město Monastir, a když se vydáte dále na jih, můžete se dostat až do města El Jem, kde se nachází koloseum. Když se dáte ze Sousse naopak na východ, pak můžete prozkoumat město Kairouan. Pravá tuniská kultura přímo na dlani.

Komu by se však nechtělo opouštět brány města, může se toulat v ulicích Sousse. Ostatně se tu nachází řada atrakcí. Ať už je to medina, v jejíž uličkách se snadno ztratíte a kde nakoupíte jakékoli suvenýry. Za zmínku stojí také opevněná mešita, která tu stojí už od 9. století. Její největší zajímavostí je, že jí schází minaret. Dovnitř mešity se však nepodíváte, mohou tam jen muslimové, zato můžete obdivovat alespoň okolí. 

Vynechat byste neměli ani archeologické muzeum, kde jsou k vidění unikátní mozaiky. Kdo se nebojí, měl by pak zavítat do místních katakomb. Pro turisty je zpřístupněn krátký úsek. Děti zas potěšíte návštěvou místní zoologické zahrady, která od návštěvy té evropské trochu liší.

V Sousse existuje ještě jedno opevněné místo, kde navíc nepotkáte moc turistů, což je trochu škoda. Jedná se o opevněný klášter Ribat. Původně to byla vojenská pevnost, ve které žili i mniši, později to byl vojenský sklad. Součástí objektu je dnes také mešita. 

Jak to v Ribatu vypadá a co všechno uvidíte z nejvyšší věže, to vám ukáže Fotr v jednom z dalších videí z jeho cesty po Tunisku. Pokud by vás zajímaly další reportáže, stačí se podívat do rubriky Epizody.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu