Reklama
Reportáž Sezóna 2022 13. epizoda

Koloseum není pouze v Římě, v Tunisku najdete to druhé největší na světě. Navštívili jsme ho

V dobách dávné slávy se sem vešlo zhruba 36 tisíc lidí
Všichni určitě dobře ví, že největší koloseum světa najdeme v Římě. Jenže podobné stavby existují i jinde. Například v tuniském městě El-Džem je dokonce druhé největší koloseum světa. Pokud se tedy do Tuniska někdy vypravíte, tuhle fascinující památku byste určitě vynechat neměli. 

Tuniské koloseum měří na šířku zhruba 150 metrů a vysoké je přibližně 40 metrů. V dobách vrcholné slávy se sem namačkalo až 36 tisíc lidí, což není zas o tolik méně oproti slavnému římskému koloseu. Tam se lidí vešlo zhruba 45 tisíc. Celá stavba stojí na rovině, nemá základy a je vybudována z kamenných bloků. Během návštěvy se můžete podívat také do podzemí, kde jsou prostory dříve sloužící pro ustájení zvířat, „ubytování“ zápasníků nebo uložení rekvizit. 

Není bez zajímavosti, jak se vlastně takto obrovská stavba na severu Afriky objevila. Kdysi dávno údajně bylo tohle město velmi bohaté, protože se v okolí pěstovaly olivy. No a v samotném Římě byla po olivovém oleji velká poptávka. I na olivách se dá hodně zbohatnout. 

Jak to v tuniském koloseu vypadá, to vám Fotr na tripu ukáže v další ze svých reportáží. Pokud by vás zajímalo více míst ze severu Afriky, můžete se podívat na čtvrtou sérii Fotra na tripu. Všechny díly najdete v rubrice Epizody.   
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu