Reklama
Atrakce

Hokejový národ by si přece jen zasloužil něco více. Nová Síň slávy českého hokeje je spíše zklamání

Nová Síň slávy českého hokeje byla otevřena tento týden. Základní vstupné je 250 Kč.
Zdroj: Lukáš Dittrich

Místa popsaná v článku

Těsně před startem českého mistrovství světa v ledním hokeji byla po přibližně roční pauze znovu otevřena Síň slávy českého hokeje. Ta původní byla umístěna kousek vedle O2 areny a nabízela velké množství hokejových artefaktů i dalších atrakcí včetně možnosti vyzkoušet některé hokejové disciplíny nebo si zahrát na Roberta Zárubu a otestovat, jaké je komentování hokejových zápasů. Jenže podle vedení Českého svazu ledního hokeje byl provoz příliš nákladný a tento projekt byl výrazně ztrátový. Loni byl proto za trochu rozpačitých okolností ukončen a nastalo hledání nové podoby „svatostánku českého ledního hokeje“, která měla být mnohem méně nákladná. A výsledek přesně tomuto záměru odpovídá. 

Nová Síň slávy českého hokeje, oficiální kontakt

Novou Síň slávy českého hokeje najdete v ulici Nekázanka. Mapy vás možná podle adresy Nekázanka 857/2 pošlou na roh s ulicí Na Příkopě, ale nenechte se zmást. Síň slávy je zhruba v polovině ulice. Oficiální web je www.ceskyhokej.cz/sin-slavyZákladní vstupné činí 250 Kč, otevřeno je vždy od úterý do neděle od 11:00 do 19:00. Spolu s novou síní slávy vznikla také digitální verze hokejové síně slávy. Tu najdete na tomto odkazu. 

Místo Galerie Harfa ulice Nekázanka

Nové prostory Síně slávy českého hokeje jsou v ulici Nekázanka. Původní umístění mělo své odůvodnění, protože Galerie Harfa je blízko O2 areny, která je centrem českého hokejového dění a také aktuální šampionát se bude hrát právě zde. Ulice Nekázanka je pro změnu v centru Prahy. Hlavní nádraží je nedaleko, stejně jako například Masarykovo nádraží nebo největší pražské turistické atrakce. Z Václavského náměstí sem v pohodě dojdete pěšky. Předpoklad je tedy takový, že si sem najde cestu více běžných turistů, kteří do Prahy nemíří primárně za hokejem. Náklady mají být oproti staré síni slávy zhruba pětinové. 

Základní vstupné činí 250 Kč, na rozdíl od staré hokejové síně slávy se tu ale zdržíte spíše jen pár desítek minut. Nová síň slávy nabízí něco málo přes deset skromných částí věnovaných různým obdobím, případně také turnaji v Naganu, ženskému hokeji nebo para hokeji. Artefaktů je obecně relativně málo, ačkoliv jsou samozřejmě zajímavé, jiné atrakce tu nenajdete. 

U každé části expozice je k dispozici QR kód, který má přinést jakousi rozšířenou realitu, ale po jeho naskenování vás odkaz pošle na Instagram, kde se vám ve 3D zobrazení ukáže nějaká hokejová věc. Třeba medaile z Nagana. Ne vždy toto funguje a vlastně člověk moc neví, k čemu je to dobré. Skenováním těchto kódů se zdržovat nemusíte. 

Na dotykových panelech si pak můžete zahrát třeba hokejové puzzle a samozřejmě tu nechybí kompletní seznam členů síně slávy. Hned u vstupu je prostor, kde si lze pustit pár hokejových videí. Co dalšího nová síň slávy nabízí, na to se můžete podívat v přiložené galerii.

Pokud do Prahy přijedete za nějakým jiným účelem a budete si chtít návštěvu malinko zpestřit, hokejová síň slávy v této své ekonomické podobě asi za úvahu stojí. Mít tuto atrakci ale jako hlavní a jediný cíl, za kterým se vypravit, to se ale nevyplatí. Nelze se totiž ubránit dojmu, že český hokejový národ by si přece jen zasloužil něco více.

Zdroj: autorský text

Reklama

Diskuze

M.Švejzar - 10.05.2024 06:18:38
Hlavně aby tam bylo dále co dávat. Co to stálo před tím byl úplně nesmysl !

Tradice českých sklářů: V Novém Boru vznikly medaile pro MS v hokeji i trofeje pro Tour de France

Na sklářství můžeme být náležitě pyšní. Řadu podniků najdete právě v křišťálovém údolí
29.04.2024 06:12
|
0
Reklama

MS v hokeji 2024: Také Ostrava bude centrem hokejového dění. Přinášíme tipy, kam před zápasy vyrazit

Slezská metropole nabízí mnoho zážitků. Ušetřit na nich navíc můžete s městskou turistickou kartou.
28.04.2024 18:00
|
0

Itinerář Fotra na tripu 7, díl šestý: Od velryb přes digitální les a sáňkovací motokáry až po roboty

Toto jsou místa, která Fotr navštívil během šesté epizody sedmé série.
22.05.2024 18:29
|
0

Stovka jugoslávských MIGů schovaná v kopci. Željava je parádní zastávka při cestě na jih Chorvatska

Zatím je tohle místo opuštěné a otevřené všem. Zejména motorkářů sem jezdí velké množství.
21.05.2024 08:28
|
0
Reklama

Video: Šestá epizoda korejského Fotra bude o digitálním lese, velrybách, robotech a sáňkách v létě

A také se podíváme na první podmořský tunel v Asii nebo na speciality korejské kuchyně.
21.05.2024 08:26
|
0

Nejlepší piva světa: Kam vyrazit za nejlépe hodnoceným pivem? Česká republika to překvapivě nebude

České pivo sice mezi desítkou nejlépe hodnocených piv najdeme, ale ne na předních příčkách.
20.05.2024 12:48
|
2
Reklama
Fotr na tripu