Reklama
Rady cestovatelům

MS v hokeji 2024: Také Ostrava bude centrem hokejového dění. Přinášíme tipy, kam před zápasy vyrazit

Slezská metropole nabízí mnoho zážitků. Ušetřit na nich navíc můžete s městskou turistickou kartou.
Zdroj: Klára Tomešová

Ostrava je poměrně velké město, které v sobě shlukuje několik městských částí. Každá z nich tak nabízí zajímavé atrakce, kulturní památky i gastropodniky. Od 10. května hostí Česká republika světový hokejový šampionát, který se kromě Prahy odehrává právě v této slezské metropoli.

Připravili jsem pro vás tipy na místa, která v Ostravě můžete (nejen) během šampionátu navštívit. Tak, aby si město užili rodiny s dětmi i ti s partou přátel. Pokud ještě nemáte zarezervovaný pobyt, pak se můžete mrknout na spřátelené hotely, ve kterých po ubytování získáte místní Ostravacard!!!. Turistická karta vám zajistí solidní slevy na vstupném na vybrané atrakce a památky.

Tady budou rodiny s dětmi jako doma

Hokejoví fanoušci nemusí být zrovna jen dospěláci, s rodiči často vášeň k lednímu hokeji sdílí také jejich potomci. S těmi se pravděpodobně také vydáte do Ostravy užít si nejeden zápas. Předtím však můžete spojit příjemné s užitečným a vyrazit na výlet.
  • Zoo Ostrava je tak trochu jistota, která nezklame. Zvířata mají rádi totiž velcí i malí cestovatelé. Na rozloze 100 hektarů tu najdete přes 4 tisíce chovaných zvířat, jde tedy o druhou největší zahradu v Česku. Součástí Zoo je i Botanický park, ve kterém můžete obdivovat různou květenu. Zejména na jaře jsou to rododendrony. Dospělí mají vstup do Zoo Ostrava za 160 korun, děti pak za 100 korun. 
  • Planetárium v Ostravě je skvělým místem k návštěvě, pokud nebude přát počasí na venkovní procházku. Návštěvníci se mohou zúčastnit interaktivní expozice, audiovizuální představení pod umělou oblohou či přednášky v kinosále. Součástí je také galerie, a nakonec i v případě dobrého počasí pozorování noční oblohy pod vedením zkušeného astronoma. Veškeré ceny jsou uvedené na webové stránce planetária. 
  • Papilonia je motýlí dům, který můžete najít i v dalších městech v republice. Ta zdejší je zasazena do prostředí Robinsonova ostrova. Připravte se tedy na tropické klima. Teplota do 27 stupňů a vysoká vlhkost. Pobyt v „sauně“ vám však budou zpříjemňovat menší i větší exotičtí motýli. Klidně se může stát, že vám jeden přistane na nose. Pokud se rozhodnete koupit vstupenku online, můžete něco málo ušetřit. Dospělí zaplatí 162 korun a jedno dítě stojí 108 korun. S turistickou kartou máte navíc 20 procent slevu. Pozor, zakoupená vstupenka platí jen do motýlího domu v tom městě, které jste zvolili. 
  • Velký svět techniky je místem nejen pro zvídavé děti. Na návštěvu doporučujeme vyhradit si celý den, protože je tu rozhodně co dělat. Jednotlivé expozice jsou rozděleny do čtyř světů: Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody. V kinosále, kde se promítají 3D filmy, je možné koukat na dokumenty z produkce BBC. Tím nejdůležitějším jsou však stovky interaktivních atrakcí, včetně laboratoří, učeben a dílen, kde se vyřádí dospělí i děti. Výši vstupenek, které lze různě kombinovat, naleznete na jejich webových stránkách.

Zábava pro trochu starší

Být v Ostravě a nenavštívit alespoň jeden důl, to by byl doslova hřích.
  • Vydat se můžete například do Dolu Michal. V základním okruhu prohlídky se vžijete do role samotného havíře. Podíváte se tak, jaké vybavení si musel obléci a co s sebou nosit. Dále se vydáte do řetízkové šatny, projdete administrativní budovou až se dostanete do těžní budovy. Prohlédnete si také parní stroj z roku 1893. Tato prohlídka trvá hodinu a půl. Vstupenka pro dospělého stojí 160 korun, pro děti pak 130. Kdo rád trochu dobrodružství, může se objednat i na noční prohlídku. A nakonec za malý poplatek 60 korun si můžete projít areál dolu Michal podle libosti a bez průvodce.
  • Samotný Areál Dolní Vítkovice je o něco více turistickou záležitostí. Zato se zde můžete podívat hned na několik zajímavých míst. Ať už je to například Bolt Tower (nástavba vysoké pece), na jejímž vrcholu si dáte něco dobrého na zub a užijete si jedinečné výhledy na Ostravu, nebo zvolíte procházku areálem a objevíte například staré koksovny, Národní zemědělské muzeum, Malý svět techniky nebo třeba Těžní věž. Tady je rozhodně co dělat a pokud nechcete utrácet, pak stojí zato se místem alespoň projít a nasát tu průmyslovou atmosféru. 
  • Vyhlídková věž Nové radnice patří do největšího radničního komplexu v Česku. Zatím to vypadá, že jsou v Ostravě samá nej, že? Místní věž je přístupná turistům a je vysoká necelých 86 metrů. Jde tak, zcela „nečekaně“, o největší radniční věž v České republice. Z vrcholu máte jako na dlani nejen Ostravu, ale také Moravskou bránu, Oderské vrchy a za dobré viditelnosti dohlédnete až na Praděd. Výhodou je, že v ceně vstupenky je i průvodce, který vám objasní historii místa. Dospělí zaplatí 80 korun, děti to mají za polovic. Výhodou je, že vás nečeká funění do schodů, protože vás vyveze výtah. 
  • Vojenské muzeum v Ostravě bude možná předposlední zastávkou ve slezské metropoli. Kdo má rád historii a zajímá se o období 2. světové války, pak se mu tady bude líbit. Muzeum je totiž plné vojenských uniforem a artefaktů. A když jsme u té historie, tak po shlédnutí Vojenského muzea se můžete vydat na místní hrad. Ten se nachází asi jen 600 metrů pěšky od muzea.
  • Slezskoostravský hrad je otevřený prakticky celoročně. Vstupné stojí 80 korun pro dospělé a děti to mají za 50 korun. Komentované prohlídky probíhají vždy v celou hodinu. Navíc do konce května tu můžete vidět výstavu Českých korunovačních klenotů. Vstupné je pak o něco vyšší, a to 240 korun (dospělí) a 180 korun (děti).

Kam na pivo, kávu či večeři?

Na instagramové stránce Naše Ostrava najdete plno tipů, kam si dojít na dobré jídlo a kde zas posedět u dortíku v kavárně nebo vypít pivo za slušnou cenu. Obvykle tam najdete recenze na méně známé podniky. Stačí si jen vybrat.

Zdroj: autorský text
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tip na automobilový výlet do Kaplice. Tady se natrvalo usadily ty nejděsivější bytosti Evropy

Krampusové, ďábelské bytosti vycházející z rakouské alpské tradice, už nejsou jen u sousedů
06.08.2020 09:10
|
0
Reklama

V Jaroměři můžete vidět auto na kuří noze, co jezdí bez volantu

Stačí zamířit k budově bývalé výtopny a tam auto na kuří nožce objevíte.
24.07.2020 12:10
|
0

Tip na autovýlet: Houpačky, prolézačky a tobogány s výhledem na Sněžku

Kde v Krkonoších efektivně unavit děti? Odpověď zní - Baldův svět
22.07.2020 11:45
|
0

Opalování pokožce spíše škodí než naopak. Pozor především na sluneční spáleniny a podezřelá znaménka

Řada lidí cestuje za teplem s tím, že bude odpočívat na pláži. S pobytem na slunci ale opatrně.
19.07.2024 08:13
|
0

Mezinárodní řidičák: Země, kde ho potřebujete, jak složité je jeho vydání a kolik to vše stojí

Doklad umožňuje v zemi mimo EU řídit automobil. Navíc jeho vystavení je na počkání.
12.07.2024 08:00
|
0
Reklama

Rýžovali jsme zlato, razili mince i stříleli z luku. Botanicus Ostrá je rájem nejen pro děti

Centrum řemesel a zahrad nabízí zábavu na celý den. Navíc atrakce ani jídlo nejsou vůbec drahé.
04.07.2024 10:15
|
0

Sklápět, nebo nesklápět? Jak si během letu s nízkonákladovkou udělat pohodlí a nenaštvat ostatní

Minimum komfortu na cestě do cílové destinace je daní za typicky levné letenky.
02.07.2024 08:02
|
0
Reklama
Fotr na tripu