Reklama
Reportáž Sezóna 2023 6. epizoda

Turisté se diví, ale žraloci se krmí také petrželí a česnekem. I to se dozvíte v akváriu na Maltě

Otevřeno mají celoročně. Pokud vychytáte na ostrově deštivý den, můžete vyrazit třeba sem.
Maltské národní akvárium je velký fenomén. U budovy je obrovské parkoviště, za které nezaplatíte ani cent. Navíc sem jezdí také řada autobusových linek, protože hned u vchodu do akvária je zastávka. Na první pohled malá budova ve svých útrobách skrývá velké dobrodružství. Akvárium je rozděleno do pěti zón, ve kterých se představují různí mořští živočichové. Tím nejzajímavějším jsou pak podvodní tunely. Při průchodu uvidíte zblízka malé rybky i větší žraloky.  

Vstupenky se dají pořídit online i na místě. Jeden dospělí, který se počítá od 13 let, zaplatí za návštěvu 16,90 euro. Děti do 12 let to mají za 10,90 a senioři za 13,90 euro. Nákup online bude vždy o 2 až 3 eura levnější. V komplexu se navíc nachází restaurace La Nave Bistro. Pochutnat si zde na jídle můžete po celý den, včetně snídaní. 

Pepa vás vezme v této reportáži na ukázku krmení žraloků právě do maltského národního akvária, kde se o žralocích dozvíte mnoho zajímavého. Mimo jiné také to, čím vším se žraloci krmí. Kromě masa to je k překvapení všech i petržel nebo česnek. 

Další díly a videa z Malty najdete v rubrice Epizody. Atraktivní místa, která jsme už navštívili nejen na Maltě, ale v celém Středomoří, si pak můžete prohlédnout v rubrice Země.

Zdroj: autorský text s využitím Pepy Vrtala, Malta National Aquarium
Foto/video: Klára Vrtalová
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu