Reklama
Reportáž Sezóna 2023 6. epizoda

Benzin za 32 korun a netradiční ubytování k tomu. Na Maltě jsou turisti šťastní nejen kvůli koupání

Fotra při cestování po Maltě zaujala levná paliva i ubytování v domě ze 16. století.
Cestování může být nákladný koníček. Ne však na Maltě, pokud se tam budete pohybovat autem. Jednak je Maltské souostroví malé, ale především zde dlouhodobě mají jedny z nejlevnějších paliv v celé Evropě. A to se to pak jinak cestuje, když vás litr benzinu v přepočtu vyjde na pěkných 32 korun a litr nafty dokonce ještě levněji. 

Fotr se na Maltě zastavil loni a právě ceny paliv ho zaujaly natolik, že o nich musel natočit samostatnou reportáž. Pokud se sem chystáte letos, tak máme dobré zprávy. Za uplynulých dvanáct měsíců se toho moc nezměnilo a litr benzinu zde v průměru pořád stojí 1,3 eur, tedy zhruba 32 korun. Litr nafty aktuálně dokonce vyjde na méně než třicet korun. 

Ale levná paliva nejsou jedinou zajímavostí Malty. Za pozornost určitě stojí také ubytování. Kromě klasických kempů a hotelů zde najdete i moc pěkné alternativy. Fotr našel jedno takové nevšední ubytování ve městě Vittoriosa. Šlo o klasický dům původně ze šestnáctého století, který sice není velký, ale zase má celkem čtyři patra a turisti si tak mohou vyzkoušet, jak asi mohlo vypadat bydlení na Maltě před několika staletími. Více se dozvíte na přiloženém videu. 

Další reportáže nejen z Malty najdete v rubrice Epizody. Atraktivní místa, která jsme už navštívili nejen na Maltě, ale v celém Středomoří, si pak můžete prohlédnout v rubrice Země.

Zdroj: autorský text s využitím Pepy Vrtala, Weekly Oil Bulletin
Foto/video: Klára Vrtalová
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu