Reklama
Reportáž Sezóna 2023 6. epizoda

Tady by chtěl být v zajetí asi každý. Jeskyně nymfy Calypso na ostrově Gozo je v úžasném prostředí

Odysseus zde s nymfou Calypso strávil sedm let. Turisté tu nestráví ani minutu, jeskyně je zavřená.
Maltské souostroví je plné zajímavých míst a Fotr jich během natáčení páté série navštívil poměrně hodně. Pokud plánujete dovolenou nikoliv přímo na Maltě, ale na vedlejším ostrově Gozo, můžete navštívit třeba i místo, o kterém je řeč v této reportáží - jeskyni nymfy Calypso. Tedy přesněji řečeno okolí této jeskyně. 

Tohle místo je opředené zajímavým příběhem o tom, jak zde Odysseus strávil v zajetí nymfy sedm let. A je fakt, že člověk by tu pár let strávil i zcela dobrovolně, protože jeskyně leží nad zátokou Ramla, které dominuje krásná pláž. V sezoně se sem proto sjíždí velké množství turistů. Kromě pěkné pláže jsou zde také pozůstatky opevnění a na druhé straně zátoky je ještě jeskyně Tal-Mixta nabízející parádní výhled na pláž. 

Pokud vás, stejně jako Fotra, ale více zajímá Odysseus, máme špatnou zprávu. Jeskyně nymfy Calypso je už delší dobu zavřená a nepřístupná byla také v době, kdy zde byl Pepa se svou smečkou. Trochu tam nahlédnul pouze pomocí dronu. Místo návštěvy jeskyně se tak můžete pokochat pěkným výhledem. I tak stojí tahle lokalita za návštěvu.

Další zajímavosti ze středomořských ostrovů nabídne pátá série Fotra na tripu. Všechny díly najdete v rubrice Epizody. 

Zdroj: autorský text s využitím Pepy Vrtala 
Foto/video: Klára Vrtalová 
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu