Reklama
Pěšky

Hamburk: Město, kde člověk snadno zapomene na EURO a neúspěch českých fotbalistů

Výhledy na Hamburk, procházka Labskou promenádou a k tomu báječné čerstvé mořské plody.
Zdroj: Milada Kubátová

Místa popsaná v článku

Většina z nás ví, kde Labe pramení a pokud ne, tak se právě teď dívá na mapu. Ale kde to Labe „končí“, ví málokdo. Anebo tuší, ale je to pro něj daleko. A tohle si říct je velká chyba. Protože Hamburg, nebo česky Hamburk, tedy město, které svým jménem dalo název slavnému pokrmu, je město naprosto úchvatné.

Proč jet do Hamburku?

Rozhodně proto, že Hamburk je nejen dobře dostupný - jezdí sem vlaky z Prahy, autem jste tu cca za osm hodin, nebo můžete letět i letadlem, ale hlavně proto, že má co nabídnout. Jsou tu pláže, muzea, kavárny, promenáda, technické památky, vyhlídky, zoo, projet se můžete na lodi, zajít můžete do botanické zahrady, vypít vynikající kávu nebo ochutnat skvělou rybu ve Fischbrotchen, zajít si na fotbal, prozkoumat ponorku anebo se kouknout „na dno“ Labe.
Zaregistrovat se

Chcete také přispívat na web Fotrnatripu.tv?

Zaregistrovat se

Kde se ubytovat?

Klidně dál od centra, Hamburk má skvělou a pravidelnou dopravu. Metro je tu čisté, dobře dostupné a srozumitelné. Autobusy jezdí na čas a periferie metra jsou mnohdy klidná a čistá místa. Rozhodně zkuste zvolit místo blízko již zmíněného metra, tím se dostanete opravdu kamkoliv, přestupovat se dá pohodlně i na vlaky.

Co rozhodně nesmíte vynechat?

Záleží na vašem čase. My jsme zde strávili několik měsíců a tak můžeme v klidu říct, že známe Hamburk jako své boty. Každopádně kdo nebyl na fotbale, jako by nebyl v Německu, je to tak? FC St. Pauli najdete kousíček od Labe ve známé hříšné čtvrti. Na tomhle stadiónu jde hlavně o zážitek a atmosféru. A tak je na vás, který fotbalový zápas si vyberete. V této proslulé čtvrti se konají také poutě a různé trhy. I to je velký zážitek a pokud budete mít to štěstí, vypravte se na pouť k večeru. Výhled z obřího kola na noční Hamburk je opravdu nádhera.

Pokud vyhledáváte výhledy z různých míst, tak i ten na Hamburk nesmíte vynechat, a to z věže kostela svatého Michaela. Uvidíte nejen krásné historické centrum, Labe, jezero Alster, ale také překladiště. Další pěkná vyhlídka je například z Labské filharmonie.

Když už mluvíme o překladišti, pojďme si říct, že normální člověk ho nečeká tak ohromné, že ho to opravdu překvapí. Pokud se k němu chcete podívat co nejblíž, vyhlédněte si některou z pláží, na chvilku se posaďte, dejte si nějaké to německé pivo a koukejte, jaké lodě kolem vás poplují. Jsou jich mraky, některé jsou ohromné jako paneláky, jiné jsou malé a bojíte se, že je ostatní lodě rozmáčknou. Je to nádherná podívaná. A rozhodně se nebojte koupit si v bistru nějaké krevety nebo Fischbrötchen – rybí závitky. Dělají tu různé druhy a jsou luxusní!

Labská promenáda je skvělá, zkuste zajít i na prohlídku ponorky, která tu „parkuje“. Rozhodně to není nic pro klaustrofobiky. Prostory mnohdy sotva prolezete, takže vás překvapí, v čem musí námořníci strávit několik měsíců.

Co ještě vidět na Labské promenádě?

Určitě nevynechejte technickou památku – Labský tunel. Jedná se o starý tunel, který vede na dně Labe a spojuje již zmíněnou St. Pauli s přístavem a loděnicemi. Svézt se můžete starým ohromným výtahem a na druhé straně si užít výhled na trochu jiný Hamburk. Vstup je zdarma.

Dalším místem, co nevynechat v Hamburku, je hamburská čtvrť Speicherstadt, kde najdete mnoho muzeí a zajímavých míst. Pokud jste milovníkem kávy, doporučuji Muzeum kávy, kde najdete i občerstvení, dozvíte se něco o historii místa a ochutnáte ty nejlepší kávy světa. Dále stojí za to navštívit a alespoň se podívat do několika obchodů s orientálními koberci, kořením nebo do různých řemeslných dílen.

Muzeum miniatur pro malé i velké

S dětmi, nebo bez dětí, jděte určitě do Muzea miniatur (Miniatur Wunderland)! To je tak krásné, úžasné a obrovské místo! I vás dospělé to překvapí. Muzeum je částečně interaktivní, dají se mačkat různá tlačítka. Někde vám vyjede i čokoláda, jinde ovládáte balón letící „na nebi“, o kousek dál spustíte lávu ze sopky. Strávíte tu stoprocentně několik hodin, tak se na to připravte. Na konci muzea je samozřejmě obchod a restaurace. Doporučujeme koupit si lístky dopředu, bývá tu hodně plno, ale toto místo stojí rozhodně za návštěvu.

A kam dál?

Doporučuje také navštívit i místní botanickou zahradu, která má kolem sebe obrovský park a jsou z ní opět krásné výhledy na okolí. Co určitě nevynechejte je místní zoo. Krásná rozlehlá zoo se nachází u stanice metra, dostupná je tedy opravdu dobře. Co nás překvapilo jsou programy, kdy vidíte zvířata opravdu zblízka a děti mohou nakrmit například slona a to bezplatně. Krásné je tu morčecí město nebo akvárium.

Pokud máte čas, zajeďte k jezeru Alster a kupte si okružní jízdu lodí. Provede vás po kanálech v Hamburku, uvidíte místa a domy, kde místní žijí, možná jako my zažijete závody uprostřed jezera nebo proplujete v blízkosti fontány, která stříká hodně vysoko a budete tak mít pocit, že jste pod vodopádem.

Každopádně ať v Hamburku navštívíte cokoliv, bude to stát za to. My se tam moc rádi stále vracíme a pokaždé objevíme něco nového. Tak neváhejte a objevujte s námi. 

Zdroj: autorský text

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Volný pohyb v EU? Ne tak docela. Cestu na německé EURO zdrží hraniční kontroly. Důvodem je migrace

Od listopadu probíhají na hranicích s Německem kontroly, pokračovat budou i v době EURA.
17.05.2024 11:48
|
0
Reklama

Atraktivní trip vhodný pro děti. Německý Maxhütte-Haidhof a jeho okolí je blízko a má řadu atrakcí

Jezera, cyklostezky, zvířata nebo stezka v oblacích. Tohle je moc pěkná lokalita.
07.05.2024 07:34
|
0
Reklama

Proč letos vyrazit do Německa? Důvodem může být výročí pádu Berlínské zdi, Chemnitz nebo Euro 2024

A také německý malíř Caspar David Friedrich slaví 250. výročí.
11.04.2024 09:30
|
0

Sovětské letecké stroje v Německu, Most nebo Fláje. To byly jarní toulky po česko-německém pomezí

Drsný kraj severních Čech, který je turisty mnohdy opomíjený, láká zajímavou historií i jezery.
06.04.2024 07:42
|
0

Křivoklátsko: Po stopách trilobitů a ještě dál

Skryjská jezírka zná mnoho lidí, ale co zbytek Křivoklátska? Jak jste na tom vy?
03.05.2024 07:07
|
0

Tipy na prázdniny v Itálii: Našli jsme liduprázdné pláže, rybářská stavení i ráj pro cyklisty

Ze severu na jih a zpátky aneb tři týdny u moře na vlastní pěst bez plánů a s dvěma dětmi v zádech.
17.04.2024 17:12
|
2
Reklama

Zažít Neapol a přijet zas a znova

Známá i neznámá místa, která vás dokažou pokaždé něčím novým překvapit
23.02.2024 09:14
|
3

Zimní dobrodružství na Šumavě: Stezka korunami stromů, šelmy a divočina doslova na dosah ruky

Šumavská panenská příroda bez zásahu člověka. Přibalte si sáně a svačinu.
05.02.2024 07:34
|
0
Reklama
Fotr na tripu