Reklama
Děti

Kousek za hranicemi se plní dětské sny. V Norimberku svět hraček střídá svět vlaků i vodní svět

Děti se u Norimberku vyřádí nejen v Playmobil FunParku, ale také v zoo i v muzeu vlaků
Zdroj: Milada Kubátová

Byli jste někdy součástí dětské fantazie? Plno hraček, figurek, zvířat.... Jedna taková zvěčněná fantazie se nachází kousek od hranic s Českou republikou u Norimberku. Není to nic jiného než Playmobil FunPark. Ano, zábavních parků jsou mraky a ne všechny jsou vyvedené, ale tento předčil naše očekávání. Není předražený jako jiné parky, je rozlohou tak akorát a navíc má naprosto úžasnou krytou zónu. A co, že tu tedy najdete? Hrady s prolézačkami a skrytými zákoutími, houpací závěsné sítě, pirátský svět, dinosauří svět, projít se můžete vodopádem, nebo se svézt na voru. 

Zaregistrovat se

Chcete také přispívat na web Fotrnatripu.tv?

Zaregistrovat se

Zažít můžete také závod na lodičkách, vykopat si svůj vlastní poklad a ano, můžete si ho odnést domů. Navštívit můžete mimo jiné i mořské panny, vyhřebelcovat si a umýt krásného jednorožce, nebo si jen tak zazávodit v policejní stanici. Samozřejmě je tu mnoho a mnoho dalších atrakcí. Jako bonus najdete v areálu FunParku neuvěřitelné množství volně ležících hracích kostiček, domečků nebo postaviček a to volně k zapůjčení. 

Největším překvapením a lákadlem je složení své vlastní postavičky Playmobil i s vlastním jménem nebo jiným nápisem. To je prostě a jednoduše splněný dětský sen - složit si sám sebe! Cenově je i toto dostupné, zaplatíte něco málo kolem 2 eur.

Ubytování možná lepší v Zirndorfu

Krytá část Playmobil FunParku má velké prostory a pojme tak všechny návštěvníky v případě nepěkného počasí. Opět, i zde můžete narazit na různé atrakce jako jsou lodě, domky nebo jiné prolézačky. Čeká na vás i tobogán a lanové centrum. A opět i tady leží hromady hraček volně k dispozici na hraní. Samozřejmostí je zázemí areálu – WC v dosahu, restaurace, které nevaří jen fastfoodové jídlo (dětem k jídlu rozdávají figurky Playmobil) a také kavárna v areálu.

U východu na vás čeká i obchod s Playmobil figurkami. Připravte se na to, že neodejdete s prázdnou. To prostě nejde. Bonusem FunParku jsou v každém ročním období připravené další aktivity, které najdete vypsané na webových stránkách www.playmobil-funpark.de

V areálu Playmobil FunParku se můžete i ubytovat, ale my jsme objevili lepší ubytování v dosahu. Cinehotel Maroni se nachází v městečku Zirndorf hned vedle Norimberku. Nejen, že nabízí ubytování v pokojích zařízených ve stylu různých filmů (my měli pokoj Indiana Jonese), ale navíc se nachází přímo v historickém centru města. Kousek od něj leží muzeum a v okolí je velmi pěkná zástavba se širokou nabídkou kvalitních autentických restaurací a barů. Areál Playmobil FunParku je odsud autem dostupný do deseti minut. V letních měsících můžete jít procházkou, která vám zabere kolem 40 minut.

Nebo radši do zoo? A co třeba ještě muzeum vlaků?

Když už v těchto končinách budete, můžete jako další místo navštívit třeba zoo v Norimberku, kde je slavné delfinárium. Zoo není až tak velká, ale najdete tu mnoho pěkných míst k odpočinku, vláček, který vás sveze po areálu, hřiště pro děti a uvidíte samozřejmě hodně zvířat. Bohužel, musíte také počítat s velkou návštěvností, neb toto místo je jedno z těch nejvíce navštěvovaných v Norimberku. 

Protože řada lidí zoo možná úplně nevyhledává, mám pro vás ještě jeden tip na jiné místo, které nesmíte v Norimberku vynechat! Deutsche Bahn Museum je totiž naprosto úžasné i pro někoho, kdo není úplně top fanouškem vlaků. Tohle místo je totiž naprosto ideální pro děti. Ale pozor, strávíte tu opravdu hromadu času. My jsme tu byli přes 6 hodin.....

Zdroj: Milada Kubátová
Zdroj: Milada Kubátová

Parkovat můžete hned vedle muzea, nebo se k němu dopravit jak jinak než vlakem. Muzeum má dvě části, vnitřní a venkovní. V té venkovní najdete naprosto úžasné dětské hřiště i mašiny, které si můžete prohlédnout opravdu zblízka nebo zevnitř, a za nás ještě jednu super věc – kontrolní věž na nádraží, do které nejen že vlezete, ale vidíte z ní i na opravdové funkční nádraží v Norimberku.

Vnitřní část muzea má několik pater (součástí je i výtah). Najdete zde mnoho interaktivních prvků, informací o různých částech parních vozů, mašin nebo německé historie. Ale to, co vás bude lákat nejvíc, jsou samozřejmě interaktivní prvky, kterých je tu bezpočet – ať chcete zkoušet psaní husím perem a inkoustem, vyzkoušet starou potrubní poštu vedoucí muzeem – což je naprosto boží, protože upřímně, kdo z vás to někdy zkoušel? Zkusit můžete i modelové kolejiště ovládané tlačítky nebo „řídit“ vlak z kabiny jako strojvůdce. Součástí je naprosto okouzlující hernička pro děti do 10 let, kde najdete i mašinku, která herničkou projíždí.

V areálu najdete samozřejmě i restauraci a další zázemí, které se vám za těch x hodin strávených hraním určitě bude hodit.

Reklama

Diskuze

Kristýna - 16.01.2024 13:59:04
V Norimberku jsem zatím byla jen na vánočních trzích a městečko je to kouzelné. Tip na další výlet sem oceňuji a rádi vyrázíme, užije si to celá rodinka
Lukáš - 10.01.2024 21:24:12
Vezmu dcerku a vyrazíme na výlet.

Wieliczka: Důl jak z Pána prstenů nabízí 300 kilometrů chodeb a 3000 komor pokrytých solí

Překrásná kaple, podzemní restaurace i koncertní sál. To vše ukrývá solný důl nedaleko Krakowa
20.12.2023 15:36
|
0
Reklama

Fotr a zvířata Laponska: Tajemní obyvatelé arktické divočiny

Setkání s divokými zvířaty bývá na cestách ten nejhezčí zážitek
11.11.2023 07:55
|
0
Reklama

Vánoce ve Finsku: Kde Santa i Fotr skutečně nosí termoprádlo!

Ach, Vánoce! Ten čas v roce, kdy všichni vytáhneme svetry s vločkami a doufáme v bílé svátky.
08.11.2023 08:23
|
0

Termální prameny Jioujhihze aneb Jak jsme vařili vejce cestou k hoře Taiping

Na Tchaj-wanu vyvěrají horké prameny přímo ze skály. Nezapomeňte si na výlet plavky
07.11.2023 08:38
|
0

Zažít Neapol a přijet zas a znova

Známá i neznámá místa, která vás dokažou pokaždé něčím novým překvapit
23.02.2024 09:14
|
3

Zimní dobrodružství na Šumavě: Stezka korunami stromů, šelmy a divočina doslova na dosah ruky

Šumavská panenská příroda bez zásahu člověka. Přibalte si sáně a svačinu.
05.02.2024 07:34
|
0

Krásy jihozápadního Dolního Saska a Nizozemska: Benátky severu, Nordhorn nebo město Enschede

Kvůli čemu pojedete tímto směrem, to je rozhodně jedno místo, a to Benátky severu – Giethoorn.
15.01.2024 07:10
|
2
Reklama
Fotr na tripu