Reklama
Reportáž Sezóna 2023 9. epizoda

Na nejvyšší bod Rhodosu můžete dojet autem. Z výšky přes 1200 metrů je vidět nejen na Krétu

V létě nezapomeňte na vodu a klobouk. Na vrcholu totiž nenajdete ani milimetr stínu.
Z nejvyššího vrcholu Rhodosu se naskytne doslova božský výhled. Obzvlášť, pokud se na místo vydáte před svítáním. V tento čas je také menší pravděpodobnost, že potkáte nějaké auto v protisměru. Silnice vedoucí na tohle místo je skutečně úzká. To potvrzují i záběry z Fotrova výletu.

Pěší trasa na horu Attavyros vede z obce Agios Isidoros. Pokud však chcete většinu trasy zdolat autem, pak musíte do obce Embonas a pokračovat po hlavní trase, dokud se nenaskytne možnost uhnout na vedlejší silnici vedoucí na horu. Připravte se na klikaté cesty a především na fakt, že nenarazíte na žádný zdroj pitné vody. Dostatečné množství si přibalte s sebou, zejména během hlavní sezony, kdy pálí slunce i ve stínu. Pak už je to jenom za nosem. 

Na vrcholu toho moc k vidění není. Stojí zde radiokomunikační objekt a druhým objektem jsou ruiny chrámu Dia Atavirského, které příliš o historii místa nenapoví. To skutečně krásné se však skrývá na obzoru. Právě z tohoto místa se vám nejen otevře 360stupňový výhled na Rhodos, ale také na okolní ostrovy a moře. 

V dnešní reportáži vám Pepa poví něco málo o řecké mytologii, která se vztahuje k ostrovu Rhodos a prozradí také další zajímavosti o ostrově. Takže si pusťte video a nechejte se inspirovat výletem na řeckém ostrově Rhodos. Další reportáže z Řecka si můžete prohlédnout v rubrice Epizody a další atraktivní místa, která jsme už navštívili nejen na Rhodosu, ale v celém Středomoří, si pak můžete prohlédnout v rubrice Země.

Zdroj: autorský text s využitím Pepy Vrtala, Turistika
Foto/video: Klára Vrtalová
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu