Reklama
Reportáž Sezóna 2023 9. epizoda

Trajektem z Heraklionu: Pepa ukáže, co se stane, když je během plavby vedlejší auto špatně zajištěné

Přesnost japonských šinkansenů nečekejte, naopak rez na palubě je standardem
Hlavní město Kréty a jeho okolí tradičně během letní sezony obsadí Češi. A zatímco se jiní opalují na pláži, tak ti, co touží po poznání, mohou vyrazit právě sem. Město totiž nabízí řadu historických památek.   

Minout byste tak neměli například nejslavnější muzeum, které se věnuje archeologii. Dozvíte se tak spoustu zajímavých informací o ostrově. Mnozí říkají, že toto muzeum by z fleku mohlo konkurovat tomu, které se nachází v Athénách. V okolí je rovněž řada archeologických nalezišť. Další zajímavostí je benátská pevnost z 16. století, oblíbená pro konání kulturních akcí.   

Za zmínku stojí rovněž palác Knóssos, což je nejzachovalejší minojské naleziště. Vydat se za ním budete ale muset trochu dál, naštěstí z hlavního města jezdí v hlavní sezoně každou půl hodinu autobus. Pamatujete si z řeckých bájí Minotaura? Tak zde naleznete Labyrint krále Minoa. A k večeru se můžete zastavit na centrálním trhu, nakoupit řecké pochutiny a suvenýry. O Heraklionu mimochodem psal také čtenář Václav. Jeho článek najdete zde.     

Heraklion je známý také jako přístavní město, odkud od jara do podzimu vyráží trajekty do všech koutů Středozemního moře. Na jednu takovou cestu se vydal i Pepa, který však nepočítal, že bude tak dlouho čekat, než se bude moci „zadokovat“ na trajektu. Co si o lodi, se kterou pojede, zjistil a co si o řecké dochvilnosti myslí? A jak dopadne auto, vedle kterého během plavby parkuje špatně zajištěný náklaďák? Dozvíte se v tomto videu. Další reportáže z Fotrových cest po světě najdete v rubrice Epizody.

Zdroj: autorský text s využitím Pepy Vrtala
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu