Reklama
Reportáž Sezóna 2023 9. epizoda

Pláž Prasonisi na Rohodosu má zvláštní jméno, ale na prasata neodkazuje. Jmenuje se po pórku

Na této pláži se střetává Egejské a Středozemní moře. Říká se tomu polibek dvou moří.
Pláž Prasonisi najdete na nejjižnějším cípu Rhodosu. Je to jedno z nejvíce ikonických míst tohoto ostrova a místo to je skutečně nádherné. Pláž je dlouhá zhruba dva kilometry a moře má ze dvou stran. Z jedné strany ji omývá Egejské moře a z té druhé Středozemní moře. Za přílivu se obě moře spojí a pláž přelijí. Někdy se tomu říká také „polibek dvou moří“. 

Tohle místo samozřejmě vyhledávají milovníci vodních sportů a rádi sem jezdí i turisté. Díky poloze pláže jich tu ale není zas až tolik. Na kraji pláže je parkoviště, které je zdarma, nicméně mnozí vjedou autem přímo na pláž, což by se dělat nemělo. Jenže přejít z Rhodosu na ostrov Prasonisi přece jen zabere docela času, takže si občas někdo chce ušetřit námahu a projede se po pláží autem. Naopak přejít od jednoho moře k druhému není žádný problém. Josefínce to trvalo asi tak půl minuty. Bohužel pláž Prasonisi je také živoucím důkazem toho, jaký nepořádek máme i v mořích, která považujeme za čistá.

Poté, co moře ustoupí z pláže, zůstane na písku spousta plastového odpadu. Jak přesně to na tomto krásném místě vypadá, co zde můžete zažít a na co si dát pozor, to vám prozradí Fotr ve své reportáži. Pokud byste se chtěli podívat na další místa, najdete je v rubrice Epizody, kde jsou videa. Nebo rovnou můžete navštívit rubriku Země, kde na jedné mapě přehledně najdete všechna místa, která jsme dosud popsali.  

Zdroj: autorský text s využitím Pepy Vrtala
Foto/video: Klára Vrtalová, Fotr na tripu
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu