Reklama
Reportáž Sezóna 2023 4. epizoda

Pepa prozkoumal Palermo. Mafiánské město už to není, přesto jsou mrtví jednou z hlavních atrakcí

Historická část Palerma se dá zdolat s průvodcem za hodinku. Pro autentické objevování poslouží nohy
Když se řekne městečko Palermo, mnohým se vybaví hra o taktizování a hledání vraha. Naštěstí jde jen o zábavu. Reálná zkušenost s návštěvou Palerma není tak dramatická, přestože se právě tady zrodil organizovaný zločin. Je pravda, že v ulicích je trochu živěji, ale nikdo se o život bát nemusí. V současném době je Palermo skutečně bezpečné.

Palermo je sice o evropské město, některá jeho zákoutí však připomínají spíše orientální města. A jindy noblesní podniky zase střídají pouliční prodejci jídla. Pouliční občerstvení dokonce patří k národnímu dědictví, takže by byl hřích alespoň jeden zdejší pokrm neochutnat.

Součástí města je také nespočet památek. Za návštěvu stojí třeba Královský palác nebo katedrála zasvěcená Panně Marii, kde jsou uloženy relikvie sv. Rozálie, patronky Sicílie. Minout byste neměli ani Kapucínské katakomby a Archeologické muzeum.

Pepa se vydal na prohlídku města stylově na tříkolce Piaggio s průvodcem. Co vše během této projížďky zažil a kolik to stálo? Podívejte na další jeho reportáž. Všechna videa nejen ze Sicílie najdete v rubrice Epizody.  
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu