Reklama
Reportáž Sezóna 2023 4. epizoda

Fotrova tajná mise. Podívejte se, jak to vypadá v národním archeologickém muzeu v Cagliari

Museo Archeologico Nazionale di Cagliari ukazuje historii starou až sedm tisíc let
Ve městě Cagliari na samém jihu Sardinie najdete spoustu možností nejrůznějšího vyžití a řadu zajímavých věcí. Jednou z nich je také několik muzeí. Pokud vás zajímá historie, pak si svůj zdejší pobyt můžete zpestřit návštěvou muzea, které nese oficiální jméno Museo Archeologico Nazionale di Cagliari. 

Podle oficiálních stránek je toto muzeum tím nejvýznamnějším archeologickým muzeem na Sardinii, která jen tak mimochodem nabízí spoustu zajímavých lokalit a příběhů spjatých právě s dávnou historií. Sardinie totiž nejsou jen letoviska pro nejbohatší celebrity a nekonečné pláže. Tohle muzeum má ve své sbírce na 4000 různých předmětů starých až 7000 let. 

Zajímavé jsou například sochy, které vám Fotr ukáže v další ze svých reportáží. Tentokrát ale nepříliš podrobně, protože šlo o tak trochu tajnou fotrovo misi, když mu na pokladně chtěli kameru sebrat. Ale Pepa se nedal. 

Pokud vás zajímá Museo Archeologico Nazionale di Cagliari více, všechny podrobnosti najdete na oficiálním webu muzea (odkaz je zde). Základní vstupné je devět eur a po rezervaci je možné podniknout prohlídku také s průvodcem. 

Všechna další dobrodružství ze Sardinie i z jiných koutů světa, které Fotr dosud navštívil, najdete v rubrice Epizody. 
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu