Reklama
Reportáž Sezóna 2023 4. epizoda

Nejstrašidelnější místo na světe najdete v Palermu. V katakombách tu je ukryto přes 2 tisíce mumií

V podzemí vládne negativní energie a celá návštěva pohřebiště je spíše pro otrlé.
Palermo, to nejsou jen historky o mafiánech, ale také se tu nachází řada zajímavých objektů. Včetně místa, které se považuje za to nejstrašidelnější. V hlavním městě Sicílie totiž můžete narazit na kapucínský kostel. V katakombách jsou mrtví uloženi volně v prostorách celé krypty. Často v původním oblečení.

Výrazy nebožtíků jsou různorodé. Někteří vypadají, že se modlí, jiní jako by křičeli o pomoc. V návštěvnících to tak může vyvolat strach, u těch nejmenších možná i noční můry. Zvažte proto, zda na tuto „atrakci“ vezmete i své potomky. Mumifikovány jsou zde totiž i děti, které vypadají, jako by jen spaly a měly se za chvíli probudit. Realita je ale jiná.  

V celém pohřebišti je uloženo 8 tisíc koster a něco kolem 2 tisíc mumií. Některé z nich jsou přímo kapucínští bratři, jiní zas sicilská elita i obyčejní občané města. Trochu bizarní byl způsob rezervace místa. Už v té době totiž existovalo úplatkářství. Toho, kdo řádně platil na údržbu katakomb, mohl snadno přeplatit někdo bohatší a původní mumii z místa prostě vyšachovat. Byznys se zjevně dal v minulosti praktikovat na cokoli.  

Vstupenku na návštěvu katakomb si můžete koupit výhradně na pokladně u vstupu, pokud narazíte na nějaký e-shop, pravděpodobně půjde o podvod a vstupenka vám nebude uznaná. Dospělí platí pět euro, děti to mají za tři. Otevřeno je každý den od 9:00 do 12:30 a následně od 15:00 až 17:30.

Jak to v katakombách vypadá, ukáže Pepa v reportáži přímo z místa. Na další videa ze Sicílie se můžete podívat v rubrice Epizody.

Zdroj: autorský text s využitím Pepy Vrtala, Catacombe Frati Cappuccini
Foto/video: Klára Vrtalová
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu