Reklama
Reportáž Sezóna 2023 3. epizoda

Krásy Sardinie můžete poznávat i v sedle koně. Stačí si vybrat jednu z místních stájích

Říká se, že nejhezčí pohled na svět je z koňského hřbetu. Fotr se o tom sám přesvědčil.
Cestovaní přináší zajímavé zážitky, jako je třeba také jízda na koni na Sardinii. Ať už se vydáte na projížďku po pláži, nebo do tamních lesů, určitě to bude nezapomenutelné. Na Sardinii navíc existuje hned několik stájí, které vás vezmou na netradiční poznávání okolí. 

Nejedná se přitom o extra drahou záležitost. Ceny se pohybují od 1200 korun na osobu. Záleží, na jak dlouhou výpravu se chcete vydat. Bonusem pak může být i český průvodce. Stačí jen hledat. Na vyjížďku si nezapomeňte vzít pevnou obuv, dlouhé kalhoty, odpovídající pojištění a také vodu. Pokud nemáte vlastní helmu, raději si ji půjčte na místě.

Pokud budete mít štěstí a vydáte se na náhorní plošinu Giaria di Gesturi, může potkat dokonce sardské divoké koně. Zajímavostí jistě je, že tu žijí už téměř tisíc let. Celkem na území o rozloze 42 kilometrů čtverečních jich žije několik stovek. Nejlepší čas pro jejich pozorování je brzké ráno. 

Jak si Pepa užil se svými holčičkami výlet na koních a jaké zajímavé zvíře přitom viděli? Podívejte se na reportáž. Další videa nejen ze Sardinie naleznete pod záložkou Epizody.

Zdroj: autorský text s využitím Pepy Vrtala
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu