Reklama
Reportáž Sezóna 2023 3. epizoda

Do Neptunovy jeskyně vede 660 schodů. Uvnitř je to přehlídka krápníků a jiných jeskynních útvarů

V sezoně se dá do jeskyně pohodlně dopravit lodí. Buď přímo, nebo okružní plavbou.
Neptunova jeskyně má na délku více než jeden kilometr a nachází se na vápencovém výběžku Capo Caccia. Jsou v ní rozsáhlé síně a různé tvary stalagmitů a stalaktitů. Skalní dómy propojuje několik chodeb s menšími jezírky. K vidění tu je ale také největší jeskynní slané jezero v Evropě. Zda je skutečně slané, můžete ochutnat. 

Dostat se do jeskyně nemusí být vždy tak snadné, obzvlášť pokud se na Sardinii vydáte mimo sezonu (od října do května). To pak musíte zdolat 660 schodů. Navíc by cesta do jeskyně neměla trvat příliš dlouho, aby vám nepropadl lístek. 

Jeskyně, ve které podle legend žil římský bůh Neptun (podle něj se také jmenuje), patří do poměrně nového parku Parco Naturale Regionale di Porto Conte. A pokud byste neměli jeskyní dost, pak pro vás máme doporučení na dvě další: Grotta di Nereo (jeskyně pojmenovaná po otci mořských nymf) a Grotta Verde, která je zvláštní zeleným zbarvením mořské vody. Uvnitř navíc naleznete primitivní kresby našich předků z doby kamenné.

Bylo podle Fotra největší jeskynní jezero skutečně slané? Dozvíte se ve videu, kde navíc Pepa odtajní, co se skrývá za schody, na které při prohlídce jeskyně narazíte. Více reportáží ze Sardinie si prohlédněte v rubrice Epizody.

Zdroj: autorský text s využitím Pepy Vrtala
Foto/video: Klára Vrtalová, Fotr na tripu
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu