Reklama
Reportáž Sezóna 2023 2. epizoda

Máte rádi dovolenou na pláži? Pak je Rondinara na Korsice pro vás jako dělaná. Je totiž nádherná

Korsika nabízí spoustu pohádkových pláží. Rondinara je jednou z nich.
Pláž Rondinara na jihu ostrova Korsika je označována za jednu z nejkrásnějších pláží světa. Důvody není potřeba dlouze hledat. Když sem přijedete, uvítá vás bílý písek, mělká a i mimo sezonu relativně teplá voda a to vše v zálivu Baie de Rondinara. Místo to je jedním slovem nádherné. 

Fotr se sem zajel podívat v rámci natáčení páté série televizního seriálu Fotr na tripu, která probíhala na středomořských ostrovech na přelomu roku, tedy v zimě. Jindy turisticky hodně vytížená místa v tuto dobu dostávají úplně nový rozměr, protože kromě přírodních krás tu najdete i absolutní klid. Platí to také o pláži Rondinara, kde bude v hlavní letní sezoně určitě dost lidí. Stejně jako na kterékoliv jiné korsické pláži připomínající Karibik. 

Rondinara leží kousek od Bonifacia, které rozhodně stojí za výlet, pokud máte v plánu se u této pláže rekreovat delší dobu. Podobných karibských pláží je navíc v okolí vícero. O pár kilometrů více na jih najdete třeba Plage de Balistra a moc pěkná je také Plage de Piantarella, naproti které je malinkatý ostrov Ile Piana a mezi pláží a ostrůvkem je parádní mělčina. 

Jak to vypadá na pláži Rondinara a jak se Fotrovi tohle místo líbilo, to se dozvíte v reportáži. Další videa z cestování nejen po středomořských ostrovech pak najdete v rubrice Epizody

Zdroj: autorský text s využitím Pepy Vrtala
Foto/video: Klára Vrtalová, Fotr na tripu
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu