Reklama
Reportáž Sezóna 2023 2. epizoda

Ajaccio je místem narození Napoleona Bonaparte. Jeho odkaz nejdete ve městě na každém rohu

Kromě francouzského vojevůdce je důležitou součástí historie také podobizna hlavy Saracéna
Hlavní město Korsiky, která je pod správou Francie, se nachází na západním pobřeží ostrova. Jedná se o přístavní město, kde žije zhruba 65 tisíc obyvatel. V Ajacciu se narodil významný francouzský vojevůdce a panovník Napoleon Bonaparte. Společně s ním tu žila také jeho široká rodina. V centru města můžete tedy navštívit Národní muzeum věnované rodině Bonaparte. Podíváte se tak do autentického rodinného domu, který rodině patřil až do začátku 20. století.   

V městě je ovšem mnoho dalších pamětihodností, které stojí za to navštívit. Jedná se například o zdejší pevnost Citadela d'Ajaccio. Ta byla postavena v 16. století a tyčí se nad městem, nabízí tak krásný výhled na celý ostrov. Dále je to třeba pláž Plage du Ricante, která se nachází kousek od letiště a je dlouhá asi 3,5 kilometru. Ujít byste si neměli nechat ani výlet na Krvavé ostrovy. Ty byly totiž v minulosti domovem pirátů.  

Jak poznáte korsická auta vysvětlí Pepovo holky a co znamená hlava, kterou lze spatřit jak na SPZ, tak i na vlajkách nebo suvenýrech, prozradí Pepa ve videu z Korsiky. Na další videa se podívejte v rubrice Epizody.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu