Reklama
Reportáž Sezóna 2023 2. epizoda

Nejkrásnější schodiště na světě? Dost možná ano. Schody krále aragonského v Bonifaciu vás dostanou

Tyle schody vás dostanou jak krásným prostředím, tak i svou náročností.
Ostrov Korsika má mnoho tváří. Někdo zde bude hledat pohádkové pláže, další klid přírody ve vnitrozemí, třetí se vypraví do vysokých hor a jiný zase může obdivovat historické památky. Všichni ale pravděpodobně skončí alespoň na chvíli na úplném jihu ve městě Bonifacio. To je postavené na typicky bílých a velmi vysokých útesech a má i díky tomu neopakovatelné kouzlo. 

Pepa během svého středomořského putování samozřejmě nemohl vynechat ani Korsiku, ani Bonifacio a ani jednu z největších zdejší atrakcí. Ta se jmenuje Escalier du Roy d'Aragon, neboli schody krále aragonského. Podle jedné verze příběhu byly tyto schody postaveny přes noc vojskem, realističtější vysvětlení vzniku této atrakce říká, že se stavěly delší dobu a že vedly ke studně s pitnou vodou. Ať už je pravdou cokoliv, turisté si tyto schody mohou projít i dnes. A přitom mohou litovat jak vojáky, kteří zde museli pochodovat s výzbrojí, tak nešťastníky, kteří tu museli nosit vodu. 

Schody krále aragonského jsou totiž poněkud neortodoxní, každý je jinak vysoký, navíc jsou zaříznuté do útesu a jsou velmi strmé. Spoustu sil vás bude stát jak sestup, tak později i výstup zpět nahoru. Ale odměnou budou parádní výhledy, nádherné fotky a také odpočinková procházka po úzké cestě dole kousek nad dokonale modrou vodou. 

Kolik přesně schodů zde vlastně je a jak se s tím vším vypořádal Pepa i jeho dcerky, na to se můžete podívat v další z fotřích reportáží. Ostatní cestovatelská videa najdete v rubrice Epizody. 

Zdroj: autorský text s využitím Pepy Vrtala
Foto/video: Klára Vrtalová, Fotr na tripu
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu