Reklama
Reportáž Sezóna 2022 16. epizoda

Ouzoud jsou nejkrásnější a největší vodopády Maroka, kde může mít za krkem opici každý cestovatel

Fotrovu smečku čekala u řeky Tissakht plavba na berberském Titanicu, drzí makakové i pořádná pařba

Vodopády Ouzoud se nacházejí v oblasti Vysokého Atlasu, asi 150 km severovýchodně od Marrákeše. Řeka Tissakht mezi načervenalými skalami překonává tři hlavní stupně, jejichž celkový výškový rozdíl je 110 metrů. Jedná se o největší a nejkrásnější vodopády severní Afriky, na které by si ve svém itineráři měl udělat místo každý cestovatel.

Zelená a rušná soustava vodopádů tvoří dokonalý kontrast k okolní vyprahlé krajině. Celou kaskádu lze obejít po úzkých stezkách, ze kterých se otevírá fascinující pohled na třpytivý proud vody padající na červené pískovcové skály. Řeku v údolí kaňonu je možné v některých místech překonat suchou nohou, Pepa se ale přesvědčil, že své kouzlo má i plavba na jednom z berberských Titaniců. Podomácku vyrobené lodě slibující velkolepý zážitek zajíždějí téměř pod vodopád a v horkém dni zajišťují vítané osvěžení.

O ještě lepší zážitek se ale postaraly volně žijící opice, které se potulovaly mezi olivovníky a fíkovníky. Přátelští makakové se za drobný úplatek nechaly nalákat na rameno, a po pořádné pařbě s místními tak neměl opici za krkem jen Fotr, ale dokonce i Josefínka.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu