Reklama
Reportáž Sezóna 2022 16. epizoda

Upper Rock: Koncertní hala se dá umístit i do jeskyně, ta na Gibraltaru navíc hraje všemi barvami

V rezervaci Upper Rock se nachází největší jeskyně, která dle legend spojuje dva kontinenty
Na Gibraltaru se nachází mnoho turistických atrakcí. Mezi ty nejzajímavější patří jeskyně sv. Michala. Tu najdete v přírodní rezervaci Upper Rock. Zde se nachází dalších 140 jeskyní, avšak ta zasvěcená sv. Michalovi je největší. Legenda praví, že právě v této jeskyně je bájný podmořský tunel, který spojuje Evropu s Afrikou.   

Během druhé světové války byla v jeskyni vybudována provizorní nemocnice, dnes sem můžete přijít na koncert až pro 600 osob. Akustika je tady totiž zcela výjimečná. Kochat se návštěvníci mohou navíc stalaktity a stalagmity, nebo také křišťálovým jezerem.   

V přírodní rezervaci Upper Rock nebudete obdivovat pouze jeskyně. Roste zde totiž také přes 500 druhů rostlinných druhů a také tu narazíte na jedinou divoce žijící evropskou opici. Blízké moře je pak vhodné pro pozorování delfínů a velryb.   

V jakém dómu probíhá multimediální prezentace a jaká vývojová větev lidstva zde našla svůj domov? To prozradí Pepa v další ze svých reportáží. Všechna cestovatelská videa i z jiných koutů světa najdete v sekci Epizody.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu