Reklama
Reportáž Sezóna 2022 16. epizoda

Gibraltar je světovým unikátem. Přechod přes ranvej ale není to jediné, co vás zde potká

Téměř na každém kroku skály potkáte divoké makaky. Pozor však na rychlé tlapky, rády kradou svačiny.
Na Gibraltar je nejjednodušší vyrazit ze španělské strany a absolvovat výlet pěšky. Druhou možností je dojet tam autem, ale obzvlášť v sezoně tu těžko budete hledat místo na parkování. Při přechodu pěší hranice je důležité si sbalit s sebou pas, na občanku vás nepustí. Pak už záleží, zda jste zdatní pěšáci, nebo zvolíte jednoduší cestu, a to autobus. Ten jezdí od hranic každou chvíli. Jízdenka vyjde na necelé dvě libry, ta celodenní pak na 6,60 liber. 

Nepřehlédnutelným bodem Gibraltaru není jen Europa point, ale také gigantická skála, které se jednoduše přezdívá The Rock. Nahoru se svezete lanovkou, která v případě zpáteční jízdenky stojí 37 liber. A když už tady budete, určitě vyrazte na Skywalk, Windsorský visutý most, případně můžete prozkoumat maurský hrad. 

A nakonec při procházce potkáte místní celebrity - divoké makaky. Giblartar je totiž jediným místem v Evropě, kde tito tvorové volně žijí. Na turisty jsou zvyklí a podle toho i drzí. Nesmí se krmit, ani hladit - nejen, že byste mohli přijít k úrazu, ale ještě byste platili vysokou pokutu. 

Kde a za kolik máte zaparkovat při návštěvě Gibraltaru a jaký netradiční přechod musíte absolvovat? To a mnoho dalšího prozradí Fotr v dnešním videu. Z Gibraltaru Fotr a jeho smečka vyráží na dobrodružství do Maroka. Reportáže z této země si můžete prohlédnout v rubrice Epizody.

Zdroj: autorský text s využitím Pepy Vrtala
Foto/video: Klára Vrtalová, Fotr na tripu
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu