Češi nadávají na žlutý sajrajt místo toho, aby si ho užívali. Ve světě se za fotky v řepce platí

- Žlutá řepková pole jsou aktuálním fenoménem české krajiny.
- Češi řepku moc rádi nemají, ale jinde ve světě taková pole naopak milují.
- Při svém korejském tripu Fotr zjistili, že v Koreji se dokonce za fotky v řepce platí.
Někdy se říká, že je dobré se snažit na všem hledat něco pozitivního. Můžete to vyzkoušet třeba na příkladu žlutých řepkových polích, která jsou aktuálním fenoménem české krajiny. Češi ovšem na žluté lány mnhohdy nadávají, ale možná, že bychom si je měli spíše užívat. Však existují kouty světa, kde jsou lidé ochotní za fotky v řepce dokonce platit. A ne, není to vtip. Kdo viděl sedmou sérii Fotra na tripu, ten už asi tuší.
Platí se tisícovka, tedy asi 16 Kč
Na zpoplatněnou řepku narazil Fotr loni při natáčení sedmé televizní série. Konkrétně na ostrově Jeju byla žlutá políčka, u nich majitelé s informační cedulí. Ta říkala, že za tisíc wonů člověk může do pole vlézt a v té žluté nádheře si udělat fotku. Přepočteno na české koruny to je snímek asi za šestnáct až sedmnáct korun. A Korejci měli evidentně o tohle zájem soudě podle toho, kolik lidí se v řepce fotilo.
Samozřejmě kromě žlutých květů bylo důvodem i pěkné pozadí s chrámem a pořádnou skálou, ale i taková místa v našich končinách najdeme. Asi ne chrám, ale řepkové pole s nějakým hradem v pozadí určitě ano. Možná to je tip na byznysplán, jak na řepce vydělat ještě něco trochu navíc. Každopádně příště, až pojedete kolem řepkového pole, se můžete zaradovat z toho, že tady nikdo žádné peníze nevybírá. Užít si můžete žluté lány zcela zdarma. A to se vyplatí!
Pokud vás zajímá, jak to přesně s tím placením za fotky v řepce na ostrově Jeju bylo, můžete si to připomenout v páté epizodě sedmé série, nebo také na samostatné reportáži, kterou najdete níže. A díky tomu, že k epizodám existují itineráře, se můžete také podívat, kde přesně tohle foto-řepkové pole bylo.
Zdroj: autorský text