Reklama
Děti

Fotr na procházce: S kočárkem kolem Vesteckého rybníka

Když zrovna nejsou podmínky na velký trip, přijde vhod i malá procházka

Někdy prostě není na velký trip čas nebo podmínky, takže místo výletů třeba někde po Jižní Koreji trvajících tři měsíce přijde vhod i malá procházka. Co takhle vyrazit například do Vestce u Prahy? Mají tu pěkný areál, jehož centrem je Vestecký rybník. Na své si tady přijdou nejen děti. 

Fotografická lávka láká

Když si zadáte do nějakého vyhledávače pojem „Vestecký rybník“, vyběhne na vás mraky fotek s malým dřevěným chodníčkem nad typicky hnědou vodou tuzemských rybníků. Je to důkaz toho, jak málo někdy stačí ke stvoření atrakce, která přitáhne spoustu lidí.

Ve Vestci od roku 2010 postupně vybudovali celý areál plný různých atrakcí, ale lidé nejvíce fotí právě tento obyčejný dřevěný chodníček vedoucí přes vodu. Na druhou stranu se tomu nelze moc divit. Místo to je velmi fotogenické a procházka přes vodu příjemná. V létě to tady ale asi bude trochu problém. Zejména ve chvíli, kdy budete tlačit přes vodu dětský kočárek. Na konci března to ještě šlo. Jenže je jasné, že díky blízkosti Praze zde bude platit pravidlo „čím hezčí počasí, tím větší nával“. 

Kolem Vesteckého rybníka ale existuje více zajímavostí než chodníček na vodě. V těsném sousedství je fotbalové hřiště s menší restaurací, vedle kterého bude dost možná parkovat. Je tu také venkovní posilovna, pěkný lesopark s prolézačkami a skluzavkami, podium, louka připravená na grilování, další dřevěné chodníčky, pítka a při procházce kolem rybníka můžete plnit s využitím chytrých telefonů a aplikace iHřiště různé úkoly. Děti se tu určitě zabaví. 

Přes Alej svobody do Hrnčířů a dál

My jsme se sem vypravili prostě proto, že to máme blízko, protože se nám líbily fotky s klikatým chodníčkem na vodě a protože jsme hledali nějakou menší procházku s kočárkem obývaným čtyřtýdenním dítětem. Obejít rybník zabere dvacet minut, ale klidně to může být hodina, pokud budete chtít fotit parky, lávky nebo jen tak někde posedět. Míst k zastavení je zde připraveno opravdu hodně. 

Pokud byste ale chtěli přece jen něco více, lze se vypravit třeba přes Alej svobody do Hrnčířů, pak dále kousek po cyklostezce do Zdiměřic a nakonec můžete dojít až do Průhonického parku. To byl i náš plán, ale nakonec jsme museli procházku přece jen zkrátit kvůli našemu malému Krakenovi v kočárku, takže jsme až do Průhonického parku nedošli. Od rybníka to jsou necelé čtyři kilometry a procházka zhruba na hodinu. 

Do Hrnčířů mimochodem vede přes pole poměrně nová Alej svobody. Ta zde byla vysázena v roce 2019 a vede po trase steré polní stezky. Jsou tu většinou ovocné stromy. Škoda, že během naší procházky ještě nebylo dost teplo k tomu, aby všechny tyto stromy rozkvetly, to by byla teprve zajímavá podívaná. 

U Vesteckého rybníka můžete strávit hodinku, můžete se zde projít kolem dokola a zamířit jinam, nebo tady můžete strávit celé odpoledne a navečer něco ugrilovat. Sice tady nepodniknete žádný dobrodružný trip, který vám budou jiní cestovatelští fanoušci závidět, ale strávíte tu příjemný čas. 
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tip na výlet: Adrenalinová zábava v bývalém černouhelném dole!

Skutečně se tady těžilo uhlí. Dnes se oslavanský důl Kukla stal místem originální zábavy a poučení
10.09.2020 09:23
|
0
Reklama

Tip na výlet: Nový Jičín, město klobouků. Vyrábějí tu i fezy pro muslimy, letošním hitem je zmijovka

V parném létě se vyplatilo mít na hlavě nějakou hučku. Pokud jste patrioti, měla být z Nového Jičína
26.08.2020 18:22
|
0
Reklama

Tady zabloudí i Google Maps ale vy si neskutečně odpočinete. Tip na výlet - Kameňácká myslivna

Jsou místa, kam se budete navždy vracet. Kameňácká myslivna na úpatí Chřibů se stane jedním z nich
12.08.2020 10:16
|
0

Tip na výlet z Jižní Moravy. Čokoládovna Herufek nabízí i čokoládové pivo

V moravské obci Čejč narazíte skoro všude na vinaře. Na jejím začátku ale stojí továrna na čokoládu
11.08.2020 08:40
|
0

Korejský trip končí, Fotr se vrátil do Prahy. Víme, co bude dál

Bude se vybalovat, budou se zpracovávat materiály a plánovat další trip. Kam? Kdo ví...
13.04.2024 08:47
|
0

Proč letos vyrazit do Německa? Důvodem může být výročí pádu Berlínské zdi, Chemnitz nebo Euro 2024

A také německý malíř Caspar David Friedrich slaví 250. výročí.
11.04.2024 09:30
|
0
Reklama

Slovensko

Kdy, kde a za jakých podmínek se smí přespávat na divoko na Slovensku?
11.04.2024 07:58
|
0

Test: Land Rover Defender Outbound je skvělé auto na spaní i cestování. Chyby se ale najdou

Líbí se vám? Nám také. A moc! Zájemci si ale musí připravit minimálně 2,6 milionu
09.04.2024 06:35
|
0
Reklama
Fotr na tripu