Reklama
Děti

Příběh o tom, jak se žije s dětmi na Taiwanu: Do Taichungu nejen na bubble tea, ale také na kolo

Dvě odvážné mámy se čtyřmi dětmi ve věku do tří let se rozhodly pro seznámení na jedné výpravě
Zdroj: Alena Geppert

V Taichungu se zrodila výroba mléčného čaje s původními tapiokovými koulemi a není nad zážitek vychutnat si některý z čajů tam, kde vše začalo – v původním obchodě Chun Shui Tang Siwei. Navíc nejde jen o jednu chuť. Na výběr se nabízí hned několik druhů černých, zelených i oolong čajů, volí se jejich teplota i množství cukru. Naše smyslové buňky tedy doslova skákaly nadšením. Skoro stejně jako naše děti, které s námi ochutnávaly. Všechny čaje jsou velmi silné a výrazné chuti, proto jsme děti nechaly ochutnat především jejich oblíbené tapiokové koule.

Na kole po bývalé železnici k 3D malbám

Taichung je aglomerací ve střední části Taiwanu a celá oblast nabízí spoustu míst, která stojí za návštěvu. Jezero slunce a měsíce, vesničky s horkými prameny a japonskými lázněmi, domorodé vesnice a také starobylá pobřežní vesnice Lukang lákají turisty z daleka i místní cestovatele. I přímo v Taichungu je toho spousta k vidění: chrámy, parky, muzea, noční trh. S dětmi jsme se ale raději vydali do přírody, tedy alespoň na okraj aglomerace, kde začíná celá soustava nenáročných cyklostezek s tunely, výhledy na řeky i hory a dalšími atrakcemi.

Jako nejjednodušší výchozí bod se ukázalo město Houli. Z nádraží stačilo popojít asi 15 minut k farmě s koňmi (Houli horse Ranch – ta by i sama vydala skoro na celodenní program), ale my raději odložily dětské kočárky a vyměnily je za kola. Tedy za elektrokola, na které nás místní prodejce doslova ukecal. Malé dítě dopředu, velké dozadu, nakonec jsme byly rády, že nás slabší elektropohon trochu popohnal. Takto jsme během dne zvládly projet část Houfeng Bikeway i část Dongfeng Bikeway.

Cestou jsme projely přes tunel a železný most Old Mountain Line No. 9, což je původní železnice a podél cyklostezky jsou proto místy vidět naaranžované staré vagóny. Top zastávkou jsou ale 3D malby podél cest. Jde o pestrobarevné a mnohdy i vtipné malby s veselými tématy, zvířátky či kreslenými postavičkami. Byli jsme všichni nadšení, že krom projížďky po skvělých cyklostezkách a krásnou přírodou máme také kde zastavit a nechat děti vyběhat. K naší smůle pak už začaly docházet baterky – nejen v našich elektrokolech, ale především našim dětem, které všechny začaly postupně usínat v cyklosedačkách. Tím skončila naše cyklovýprava a my se vlakem vrátili zpět do centra, kde o páté začínají ožívat noční trhy.

O nočních trzích a dalších místech nejen v Taichungu, ale po celém Taiwanu si budete moci přečíst v některém z mých dalších článků. A když už se i vy do Taichungu vydáte, nezapomeňte navštívit pana Sommera Kao v jeho české kavárně a třeba si i počíst v jeho originálním průvodci po České republice.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dva dospělí, dvě děti a 100 dní v africké divočině. Ujeli jsme 15 tisíc kilometrů s minikaravanem

Po tak dlouhé cestě severní Afrikou známe tenhle karavan jako své boty. Našlo se i pár problémů
20.10.2022 17:31
|
5
Reklama

Kapříci připluli! Fotr na tripu vzal děti do velkého akvária. A nemohl je dostat pryč

Nemusíte se jen dívat. Ryby můžete také krmit a třeba si pohladit nejen kapra, ale i jesetera
03.01.2022 10:25
|
3
Reklama

Tip na autovýlet: V této sladovně paří děti legálně. A většina z nich si myslí, že je mravenec

Pokud si budete chtít zalítat a skutečně vysoko, navštivte píseckou sladovnu. Narostou vám křídla
20.08.2020 19:10
|
1

Tip, jak nechat děti na dovolené vypařit. Léto v kukuřici ve vesnici Roseč.

Taky vás někdy, jako rodiče, napadne myšlenka, že by bylo nejlepší, aby se děti na chvíli ztratily?
14.08.2020 09:25
|
0

Působivá farma v oblacích nad tchajwanským městem Puli je oázou klidu. Milovat to tady budou i děti

Na farmu Qingjing jsme dostali tip od známého
21.02.2024 16:00
|
0

Termální prameny Jioujhihze aneb Jak jsme vařili vejce cestou k hoře Taiping

Na Tchaj-wanu vyvěrají horké prameny přímo ze skály. Nezapomeňte si na výlet plavky
07.11.2023 08:38
|
0
Reklama
Fotr na tripu