Reklama

Slovinsko

Zdroj: ČSOB pojišťovna

Pro cestování do Slovinska je nutné mít s sebou platný občanský průkaz nebo cestovní pas, a to pro každého cestujícího včetně novorozeněte. 

Důležitý je také doklad o zdravotním pojištěním a v případě cestování prostřednictvím motorového vozidla nesmí chybět nejen zelená karta, ale i technický a řidičský průkaz. Jde-li o vypůjčený či pronajatý vůz, je potřeba vozit u sebe plnou moc umožňující jeho používání. Měla by být napsaná v anglickém jazyce nebo česky s překladem, nicméně se na dokumentu nevyžaduje ověření podpisu.

Doklady musí mít i domácí mazlíčci, ať už se jedná o cestovní doklad EU, nebo o potvrzení o očkování proti vzteklině, které nesmí být starší než jeden rok.

Bez registrace mohou občané EU pobývat na území Slovinska po dobu 3 měsíců, následně mohou požádat o osvědčení o registraci k pobytu na správní jednotce v oblasti bydliště, a to ihned po vstupu do země nebo před uplynutím platnosti oprávněného tříměsíčního pobytu. Jaké podmínky je nutné splňovat, to naleznete na vládních stránkách Slovinské republiky (www.gov.si).

Reklama

Zobrazení zemí na mapě

Konkrétní zemi můžete vybrat buď po kliknutí na ni v seznamu, nebo rychleji po zadání úvodních písmem z názvu země ve vyhledávači hned nad mapou.

Po výběru země se na jejím území ukážou špendlíky zobrazující jednotlivé články. Ty si dále můžete filtrovat podle témat (kategorií) kliknutím na tlačítko níže. U špendlíku posledního publikovaného článku z dané země či oblasti se zobrazí titulek a úvodní fotka. Ty si můžete zobrazit také u dalších špendlíků po kliknutí na ně. Po dalším kliknutí si vždy otevřete konkrétní článek či reportáž z daného místa.

Reklama
Reklama
Fotr na tripu