Reklama
Reportáž Sezóna 2023 8. epizoda

Fotr na Krétě navštívil unikátní pláž. Do moře se tu vlévá řeka a najdete zde také kamenné srdce

Zapomeňte na vyprahlou poušť a písek. Tahle pláž připomíná spíše africkou oázu plnou života.
Místo, které připomíná spíše africkou oázu s palmami, najdete na jihu ostrova Kréta. Okolí je členité se značnou zelení a příroda skutečně kouzelná. Pláž Preveli najdete poblíž stejnojmenné soutěsky. Na výlet doporučujeme celý den, protože stojí za to prozkoumat i okolí soutěsky.  

Nedaleko pláže se nachází velké parkoviště, takže se připravte, že se za koupáním budete muset trochu projít. Kdo oželí mořskou vodu, může se vydat podél řeky do vnitrozemí a užít si palmový ráj, nebo se vyšplhat zase nahoru a vydat se dál po cestě nad údolím, která pro změnu poskytne několik úchvatných výhledů.  

Do města je to poměrně daleko, a tak si raději zajistěte dostatečné množství „paliva“. Při té příležitosti se můžete vydat na průzkum po okolí. Například, když se vydáte cestou od parkoviště doleva, narazíte na klášter Preveli s muzeem. Naopak, když se vydáte podél řeky do vnitrozemí, můžete narazit na několik malých ikonických řeckých kostelů. O dalších pár kilometrů dál pak uvidíte dva mosty, jeden z nich se jmenuje Megalopotamos. Ten druhý typicky Preveli.  

Jak to na této ikonické pláži vypadá a v čem je tato pláž unikátní? To se dozvíte ve videu. Další reportáže nejen z Kréty si můžete prohlédnout v rubrice Epizody.

Zdroj: autorský text s využitím Pepy Vrtala
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu