Reklama
Reportáž Sezóna 2023 8. epizoda

Končí tu silnice a začíná dobrodružství. V přístavu Sfakion totiž rozhoduje o vyplutí počasí

Cestování mimo sezonu nabízí mnohá úskalí. Třeba že běžně otevřené kanceláře budou mít zavřeno.
Fotr na tripu na svá dobrodružství občas vyrazí mimo sezonu, což může v některých případech znamenat problém. Na druhou stranu nemusí koexistovat s mraky turistů. Oblast Chora Sfakion (nebo také Hora Sfakion), která je součástí provincie Chania, naštěstí není příliš známým místem, a tak tu masový turismus skutečně nehrozí. Je to spíše letovisko plné přírody a oblázkových pláží. 

Prakticky do nejjižnějšího bodu Evropy se dá dostat autem. Motoristé si užijí řadu klikatých cest, zato děti budou hledat pytlíky na zvracení, až taťka trochu přišlápne plyn. Jezdí se sem na plavby lodí, protože z tohoto místa se autem dál nedostanete, silnice tu prakticky končí. Cesta vede tedy jedině po moři. Kanceláří, které prodávají plavby, je tu nespočet. Problémem může být doba, ve kterou přijedete. Je nutné, aby turisté byli trochu jazykově vybavení, aby si dokázali zjistit, zda lodě vůbec poplují. Většinou o tom totiž rozhoduje počasí, mimo sezonu obzvlášť. 

Na své si tu přijdou milovníci turistiky a také výletních plaveb. Pěší se mohou vydat například na prozkoumávání místních kaňonů, projít se mokrou vodou v křišťálově čistém moři nebo prohledat jeskyni Daskaloyiannis. Po náročném dnu pak nezapomeňte navštívit jednu z místních taveren a dát si něco dobrého, třeba čerstvě ulovenou rybu.

Na jaký problém Pepa během návštěvy Sfakionu narazil? A jak to celé vyřešil? To se dozvíte ve videu. Další reportáže z Kréty najdete v rubrice Epizody.

Zdroj: autorský text s využitím Pepy Vrtala, Řecko v detailech
Foto/video: Klára Vrtalová
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu