Reklama
Reportáž Sezóna 2023 5. epizoda

Etna nabízí spoustu atrakcí včetně lyžování s výhledem na moře a doutnající krátery

Na Etnu se dá dostat celoročně různými způsoby. Zimní lyžování není ale zrovna nejlevnější
Stále aktivní Etna přitahuje ročně tisíce turistů. Jedná se o největší a také nejaktivnější sopku v Evropě. Ačkoli je velmi nebezpečná, je také velmi úrodná. Kolem její spodní části se nachází tzv. zelený ráj. Sicilané zde pěstují zejména vinnou révu, fíky a olivy.

Na vrcholu se přes zimu drží sníh, a tak se tam dá lyžovat. Jde o jedinou atrakci svého druhu na ostrově, a tomu odpovídají také ceny. Dvě lyžařská centra poskytují výhled jak na vzdálené moře, tak i na doutnající krátery. Uznejte, kdo může říct, že lyžoval po povrchu aktivní sopky?

Užívat si sníh se tu dá většinou od poloviny prosince do konce března. Skipas na den stojí v průměru 35 euro na osobu, pokud byste se chtěli vydat pouze na výlet lanovkou do výšky 2 500 m n.m, připravte si za zpáteční jízdenku 50 euro za osobu (děti to mají za 30). Kdo však nemá rád lyžování, ani chození, může se vydat na prohlídku Etny na čtyřkolce s průvodcem.

Jak se Pepa dostal na vrchol Etny, kolik stojí jízda na čtyřkolce a jak se mu líbilo v lávové jeskyni? To a další zajímavosti se dozvíte se ve videu. Další reportáže ze Sicílie naleznete v sekci Epizody
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu