Reklama
Reportáž Sezóna 2023 5. epizoda

Řádili tu mafiáni i filmový kmotr. Dnes je Corleone malebné městečko bez turistů

Film Kmotr se natáčel v několika čátech města. Navíc skuteční mafiáni odsud pocházeli.
Jedna z největších odnoží mafie na Sicílii, která byla aktivní mezi 70. a 90. léty minulého století, pocházela právě z města Corleone. Zločinci to tu ale obývali už někdy od roku 1860. Později se tak začaly utvářet mafiánské rodiny, které se vzájemně příliš nepřátelily. Na Corleány pohlíželi například mafiáni z Palerma tak trochu z vrchu, přitom „venkovanům“, jak jim přezdívali, se podařilo celkem jednoduše infiltrovat se do Palerma, získat si tu vliv a některé zdroje uvádí, že tito mafiáni byli dokonce napojeni i na představitele italské vlády. 

Kdo má rád kultovní film Kmotr, tomu se při procházce městem jistě připomenou některé scény. Ostatně hlavou mafiánské rodiny byl právě Don Vito Corleone. V jedné z kaváren, kterou navštívil i Pepa, mají zdi pokryté plakáty z filmu a vaří tu dokonce pravé italské mafiánské kafe. Tak můžete ochutnat.

Samotné město pak leží v horách, a tak počítejte, že tu i v létě nebude zas takové teplo jako třeba u moře. Typickým znakem města jsou vápencové skály a v okolí je řada vápencových krasových jevů a vodopádů. Pokud tady budete trávit alespoň dva dny, navštivte například rezervaci Bosco della Ficuzza, jejíž dominantou je skalní masiv nesoucí jméno Rocca Busambra.

Jak chutnalo Fotrovi kafe z kavárny, kde jsou na mafii hrdí? A co ještě prozradil nejen o filmu Kmotr? To se dozvíte v přiloženém videu. Další reportáže z fotrových cest naleznete v rubrice Epizody.

Zdroj: autorský text s využitím Pepy Vrtala
Foto/video: Klára Vrtalová, Fotr na tripu
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu