Reklama
Reportáž Sezóna 2022 18. epizoda

Náměstí Jemaa el-Fna je populární nejen pro filmové režiséry. Nabídne vše, po čem dobrodruh touží

Pro Marrákeš není typická jen čtvrt Medina. Místo, které navštívil Pepa, je totiž přímo legendární
Pokud jste viděli například film Sex ve městě, budete náměstí znát i z obrazovky. Vůně exotického koření, smích a zábava, tóny orientální hudby a mnoho dalšího se line ulicemi široko daleko, aby nalákalo turisty k návštěvě náměstí Fna. Název v překladu znamená shromaždiště mrtvých, není se však čeho bát, protože už dávno tu nevystavují napíchnuté hlavy zločinců, místo toho se z náměstí stalo centrum veškerého dění v Marrákeši.

Prodejce potravin doplňují odvážní komedianti, kteří krotí hady a polykají oheň, další vypráví příběhy a snaží se ohromit shromažďující se diváky. O kus dál zas potkáte řemeslníky a vedle nich třeba i pouličního léčitele či zubaře, který svou činnost praktikuje v ne zrovna hygienických podmínkách. Nad čím však my Evropané ohrnujeme nos, je zde běžná praxe a život lidí už po několik generací.

Návštěva tohoto magického místa je prostě zážitek, který za to stojí. Pro klidné nakupování suvenýrů je lepší na náměstí zavítat přes den, pokud si však chcete užít tu pravou atmosféru, rozhodně se sem vydejte, jakmile zapadne slunce. A mějte také prázdný žaludek, ať můžete ochutnat to nejlepší z marocké kuchyně. Doporučujeme, abyste si před tím rozměnili peníze a neplatili velkými bankovkami.

Co vše můžete na tomto náměstí večer vidět, koupit a vlastně zažít? Podívejte se na Fotrovu reportáž z Maroka a věříme, že vás k návštěvě naláká také. Další díly z Maroka najdete v rubrice Epizody.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu