Reklama
Reportáž Sezóna 2022 18. epizoda

Essaouira je malebné přístavní město v Maroku. Mají tu navíc největší marocký trh s rybami

S kocábkami i velkými loděmi se rybáři vydávají na několik dní lovit na širé moře ty nejlepší ryby
Na pobřeží Atlantického oceánu se nachází jedno z velmi oblíbených turistických měst. Svou podobou vám bude povědomé ze seriálu Hry o trůny, kde představovalo významné město Astapor. Dnes už tu matku draků nepotkáte, zato můžete obdivovat zdejší multikulturnost. Ve městě najdete známky starořímské, arabské, ale také francouzské kultury. To vše spojuje typická vůně rybiny.

Milovníci mořských plodů tu budou v ráji stejně jako ti, kteří si holdují v pokrmech z ryb. Na největším marockém rybím trhu totiž můžete nakoupit čerstvě ulovené kousky. A pokud nemáte kde si je uvařit, pak stačí navštívit jednu z mnoha místních restaurací, které díky poloze mají rovněž přístup k čerstvým surovinám. Pozor však na všudypřítomné racky, kteří budou pečlivě hlídat, zda vám kousek jídla neupadne z talíře.

Po naplnění žaludku se můžete vydat na průzkum města. Sice tu nenaleznete tolik památek jako jinde, zato si můžete užít poklidný den bez spěchu. Za návštěvu stojí zdejší pozůstatky pevnost i uličky staré mediny. Pro odvážné je tu pak ještě projížďka na koni po pláži. 

Jak se přístavní město líbilo Pepovi a jeho holkám? Fotr vás provede místním přístavem. Dozvíte, jak se pletou sítě a staví lodě. Tipnete si, jaké druhy ryb rybáři v oceánu loví? Odpověď najdete další v reportáži z Maroka. Všechny díly z této země můžete shlédnout u nás na webu, stačí se prokliknout do rubriky Epizody.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu