Reklama
Reportáž Sezóna 2022 11. epizoda

Fotr se v Tunisku podíval na to, jak se vyrábí rybičky v konzervě, které mají malou českou stopu

Na cestách lze objevit opravdu všemožné věci. Třeba i to, jak se vyrábí sardinky v konzervě.
Během cestování po Tunisku Fotr zažil mnoho zajímavých věcí včetně setkání se zdejší policií. Jeho zkušenost ukazuje, že i zde by se řidiči měli mít na pozoru, protože i tady mají policisté tendenci především vybírat pokuty, nikoliv se starat o bezpečnost provozu. Pepu zastavili za to, že přejel plnou čáru, která sice zrovna na daném místě nebyla, ale to policistům nevadilo. 

Tato událost se stala po cestě do přístavu Port Sidi Daoud, kde Fotr podnikl jednu poněkud neturistickou exkurzi. Místo obdivování památek zamířil do konzervárny, kde se vyrábí tuňák a sardinky v konzervě. Jde o „rybí fabriku“ Thon Sidi Daoud, která funguje už od roku 1824, takže letos slaví jubilejní výročí (ačkoliv se jinde uvádí jako rok založení 1826). Každopádně slabší povahy tuto návštěvu asi neocení, ale jinak je to poměrně zajímavá podívaná. 

Rybičky od společnosti Thon Sidi Daoud totiž známe i z Evropy, protože se vyváží do celého světa včetně třeba Kanady. V dnešní době překvapí, že ve výrobě je stále ještě poměrně hodně lidské práce, ale některé věci zkrátka roboti nezvládnou. Pepa na své exkurzi také zjistil, že se v některých ohledech dost liší výroba tuňáka v konzervě a sardinek. Jak přesně? Na to už se můžete podívat na přiloženém videu.

Až si budete třeba během dovolené tyhle konzervy otevírat, můžete se ostatním pochlubit, že víte, jak a kde se vyrábí. A ta malá česká stopa zmíněná v titulku? Manželka ředitele je z České republiky.

Další zajímavé zážitky z cest nejen po Tunisku najdete v rubrice Epizody. 

Zdroj: autorský text s využitím Pepy Vrtala 
Foto/video: Klára Vrtalová
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu