Reklama
Reportáž Sezóna 2022 11. epizoda

Do Tuniska se dá dopravit také po moři. Levněji vyjde trajekt z přístavu Civitavecchia než z Janova

Pepa se do Afriky vydal netradiční cestou. Poradí, na co se připravit a jak cestu přežít
Do přístavního města Civitavecchia se nejlépe dostanete automobilem. Odjíždí odsud totiž trajekt hned do několika míst ve Středomoří. Pepa si přístav vybral pro pohodlný přejezd z Itálie do Tuniska, kde podnikl další ze svých dobrodružství. Z Prahy trvá cesta do cíle zhruba 14 hodin a ujedete přitom přes 1300 kilometrů. Záleží však na vás, kde se v průběhu cesty ještě zastavíte.

Ve městě se vyplatí strávit alespoň jeden den, abyste si mohli udělat výlet do Říma. Hlavní město Itálie je totiž odsud vzdálené pouze 70 kilometrů. A kdy jindy než teď si projít všechny významné památky, než vyrazíte dále za svým dobrodružstvím. Za prozkoumání však stojí i samotná Civitavecchia, která nabízí například turisticky oblíbenou pevnost Forte Michelangelo.

Pro přepravu trajektem do Tuniska si můžete vybrat ze tří námořních společností (CTN Ferries, Grandi Navi Veloci a Grimaldi Lines). Liší se jak cenou a komfortem, tak i dobou, kterou strávíte na moři. Někdy je nutné počítat s mezizastávkou na trase, která může cestu trochu pozdržet. Pokud chcete ušetřit, vyplatí se udělat rezervaci co nejdříve.

Jak to na trajektu chodí, jakou si vybrat kajutu a proč je nutné si vypnout mobilní data, to prozradí Pepa v další ze svých reportáží do Tuniska. Všechny díly z Afriky najdete v rubrice Epizody.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu