Reklama
Reportáž Sezóna 2021 3. epizoda

Ohridské jezero: V Evropě nenajdete lepší koupání než tady. Přednost dejte albánské části, radí Pepa

Ohridské jezero má nádherně průzračnou vodu, která vás v parném létě skvěle ochladí.
Letní dovolená automaticky znamená pro spoustu lidí cestu k moři, existují ale i jiné destinace, kde se krásně vykoupete a kde se vám dost možná bude nakonec líbit i více než někde v Chorvatsku. Fotr se například při svém druhém tripu zastavil u jezera Ohrid a na tuhle návštěvu vzpomíná dodnes. 

Jezero Ohrid (nebo také Ohridské jezero, případně Ochridské jezero) je jezero krasového původu a leží na hranicích mezi Makedonií a Albánií. Pro Makedonii je to v podstatě moře, takže je makedonská část turisticky hodně vytížená. Naproti tomu Albánie své moře má, takže Albánci často dají přednost cestě na pobřeží, a proto je tahle část klidnější. To je ostatně důvod, proč si i Fotr více oblíbil tuhle stranu jezera. 

Jezero Ohrid je hluboké přes 200 metrů a leží ve výšce přes 600 metrů nad mořem. Nelze tak očekávat vodu teplou jako kafe. Místní doporučují jako ideální termín pro koupání hlavní letní sezonu, tedy červenec a srpen, jinak může být voda pěkně studená. V parných dnech ale chladná voda jistě přijde vhod. Voda je navíc křišťálově čistá. Viditelnost přesahuje dvacet metrů. Právě čistota vody v kombinaci s krásným okolím je důvodem, proč podle Fotra jde o nejhezčí koupání v celé Evropě. 

Jak přesně to u Ohridského jezera vypadá a kde se tu dá zakempovat, to vám Pepa ukáže v další ze svých reportáží, která byla součástí jednoho z dílů druhé série. Tu najdete (stejně jako všechny ostatní série) v rubrice Epizody.

Zdroj: autorský text s využitím Pepy Vrtala 
Foto/video: Klára Vrtalová 
Reklama

Diskuze

Venca - 08.07.2024 16:59:08
Byli jsme tam vloni na makedonské straně a můžu vše jen potvrdit. Nádherné místo.

Reklama
Fotr na tripu