Reklama
Bonusy k TV pořadu

Tip na autovýlety po Česku: Místo bez mobilního signálu, omlazující pramen a růžová betonová houba

Fotr v Česku má první tři tipy na zajímavá místa v Českém Švýcarsku. Nejsou zahlcena turisty a hodí se pro rodiny s dětmi
Zdroj: Josef Vrtal

Fotr v Česku se rozjel. S naší soupravou složenou s minikaravanu a nové Octavie objevujeme jedno zajímavé místo za druhým. Tady jsou tři tipy z Českého Švýcarska.

Betonová Růženka

Pokud milujete výhledy a nechcete zdolávat miliony schodů, určitě musíte navštívit rozhlednu Růženka. Betonová okatá houba připomíná křížence mimozemšťana a vojenského bunkru. Když dobře zaparkujete auto, nebude výšlap k ní delší než kilometr. Až ji spatříte, vyloudí se na vaší tváři úsměv. Zatím je taková betonově nahatá, ale časem obroste břečťanem, však taky jsou kolem ní početně rozesety a Růženka má na své kopuli železné strniště pro jeho zachycení.

Rozhledna není vysoká, nějakých 7 metrů, výhled do kraje ale poskytuje fascinující. Děti neskuhrají, že je bolí nohy. Na dvou stolech pod rozhlednou si můžete dáchnout a dát svačinku. Potomci se mezi tím unaví pobíháním kolem a neustálým lezením na Růženku. Pozor na jediné, cesta k rozhledně není právě ideálně značená, ale trefí k ní i ti, co nemají právě ideální orientační smysl. Prostě furt do kopce!

V téhle vesnici odmítli mobilní signál

Je to ostrov klidu. Doslova a do písmene. Vesnice Ostrov. Přilepená k německé hranici, kde je téměř nutností nechat mobilní telefon v autě. Nedovoláte se totiž nikomu a nikam. Mobilní signál tady nikdy nebude, místní si ho nepřejí. To ale neznamená, že v Ostrově budete nudou tlouct špačky a pojídat lišejník nebo kůru. Pro ty náročnější jsou připraveny služby čtyřhvězdičkového hotelu, který má dokonce několik nabíječek pro elektromobily. Najdete tady půvabný kemp i malé penziony. Vykoupat se dá v rybníce na pláži na pozemku, co patří Policii České republiky. Takže jste pěkně pod dozorem. :-).

Při procházkách zapomenutým pohraničím budete neustále jednou nohou v Čechách a druhou v Sasku. Hraniční kameny najdete i poblíž údajně omlazujícího pramene, ze kterého si nechala nosit vodu samotná hraběnka Marie Adelheid z Thunu. Ti kteří jsou mladí až až, mohou zestárnout na "hajlajně" natažené mezi dvěma ostrovskými skalami. P.S. To jsem fakt nedal! :-)

Na tuhle skálu děti vylezou i 50x. Bez mučení

České Švýcarsko je plné skal, ale znáte to, vemte na ně děti. Jednak se bojíte, že někam shučí, a druhak furt skuhrají, že se jim nechce chodit. To se nestane, když navštívíte Trpasličí skálu. Najdete ji kousíček od Jetřichovic. Poblíž ní je i místo pro zaparkování několika automobilů. Stezka mezi skalami je lemována vytesanými sedmi trpaslíky a Sněhurkou. Takže děti vystřelí jako tryskomyši a dají si okruh mezi skalami opakovaně.

Trpaslíci už jsou sice lehce zašlí, ale stále identifikovatelní. S některými se můžete dokonce posadit na jedné z lavičce a poklábosit. Dobrá rada zní: jste sice na Trpasličí skále, ale pořád je to skála, takže děti si hlídejte a nenechte je odběhnout mimo vaše zorné pole. Za mě výborně ztrávená půlhodinka skalního času. :-)
Reklama

Diskuze

Jan - 02.07.2020 22:40:39
V Hotelu Ostrov jsem se stavil před léty po túře a musím, říct, že wellness služby i prostředí výborné. Doporučuji. Jen tam chce dojet autem.
PICHAV - 02.07.2020 14:14:00
CESKE PARKY !!!! NEBO SAMOSTATNE KLOBASY A BURTY !!!! TOUZICI SE OPEKAT (((SMRAD AZ DO CECH))) !!!! VE VLASTNI STAVE !!!! NA JUGOSLAVSKYCH KAMENECH !!!! TY SPEKY CO MAJI CESKE KRASY NA SALAMU !!!! NA TYHLE TIPY PO CESKU TEZKO !!!! UVRTATE !!!!

Oděsa znamená konec silnice, dál musí Fotr na tripu 900 kilometrů po moři

Chlouba Ukrajiny! Vyplatí se ji navštívit a utrácet tady těžce vydělané kačky?
25.06.2019 06:59
|
0
Reklama

Válka se dá vést i s toaletním papírem, hlásí Pepa z Ukrajiny

Při toulkách ulicemi města Lvov nakupuji speciální suvenýr. Jste zvědaví, co to je?
11.06.2019 12:24
|
3

Jak fotr autem pronásledoval Harryho Pottera, a nakonec se málem srazili u mostu

Skotská jezera, krajina a hlavně stará železnice se staly pro filmaře kouzelnické série domovem
12.09.2023 20:45
|
0

Skandál u jezera Loch Ness a naštvaní golfisté. Fotr na tripu to tentokrát fakt přehnal

Neocenitelné rady pro každého kempaře a turistu, jak se nenápadně a levně pohybovat ve Skotsku
06.09.2023 16:03
|
0
Reklama

Fotr na Tripu: "Chčije a chčije!" Podle mě musel být děda Komárek autem někdy ve Skotsku

U nás vedro 35 a mouchy padají v letu. Ve Skotsku, ve stejný čas, potřebuješ svetr a tři pláštěnky
30.08.2023 16:45
|
0

Dva dospělí, dvě děti a 100 dní v africké divočině. Ujeli jsme 15 tisíc kilometrů s minikaravanem

Po tak dlouhé cestě severní Afrikou známe tenhle karavan jako své boty. Našlo se i pár problémů
20.10.2022 17:31
|
5
Reklama
Fotr na tripu