Reklama
Bonusy k TV pořadu

Kvíz: Třetí epizoda Fotra na tripu je za námi. Uhodnete všechny otázky, které se dílu týkají?

Jestli jste se pozorně dívali na třetí epizodu, pak určitě dosáhnete plného počtu bodů.

V čem je unikátní silnice mezi ostrovy Jodo a Undo-ri?

Zdroj: Fotr na tripu

Při svém putování Fotr narazil na nejednu zajímavost. Mezi něm patří i tato cesta, kvůli které si musel stáhnout aplikaci do mobilu. Sledoval v ní totiž časy, kdy bude bezpečné vydat se na přejezd mezi dvěma ostrovy. Pokud by to nechal svému osudu, nemuselo by to pro posádku dopadnout zrovna nejlépe. My se tedy ptáme, v čem je silnice tak výjimečná?
Zaplavuje ji voda.

Je celá porostlá stromy.

Mohou na ni pouze Jihokorejci.

Od jakého roku funguje místní pivovar Shinpyeong Brewery?

Zdroj: Fotr na tripu

V Jižní Koreji mají stejně kladný vztah k alkoholu jako my v Čechách, proto se Fotr vydal navštívit jeden z pivovarů, na který po cestě narazil. Kromě prohlídky společnosti si také poslechl pár slov o historii a o nápojích, které tu vaří. Z třetího dílu jste tak mohli pochytit, kdy tento pivovar otevřeli. Kdy se tak stalo? 
1935

1934

1933

Kolik dohromady mají jihokorejské dálnice kilometrů?

Zdroj: Fotr na tripu

Dálnice jsou důležitou spojnicí ve všech zemí světa. Zatímco u nás si pořídíte snadno online dálniční známku, v Jižní Koreji je to jinak. Abyste mohli projet rychle a bez problému, musíte si pořídit čipovou kartu. Tu lze nabít třeba i v obyčejném obchodě s potravinami. S každým průjezdem na dálnici je nutné kartou pípnout na mýtné bráně. Po zaplacení vám terminál sdělí, kolik ještě máte peněz na kartě, abyste měli přehled. Jak často budete tuto věc využívat? Respektive kolik kilometrů mají dálnice v Jižní Koreji?
10 000 km.

5 000 km.

6 000 km.

Co si můžete pro pejsky půjčit v obchodním centru Starfield Hanam?

Zdroj: Fotr na tripu

Fotr na tripu se přesvědčil, že sehnat jídlo pro jeho psího parťáka není zas tak jednoduché. Vydal se proto do obchodního centra, kde si myslel, že bude mít největší štěstí. Při prozkoumání obchoďáku ho však překvapilo, že do něj smí vstoupit psi a ještě si tu dokonce mohou ulevovat. Na sběr bobků tu mají pytlíky. Stejně tak zjistit, že Jihokorejci jsou spíše milovníky menších plemen, na které tu seženete skutečně cokoli, pro ty větší je to trochu diskriminace. Lov byl nakonec úspěšný, ale ještě před tím narazil Fotr ještě na jednu zvláštnost. Co si tedy lidé pro své mazlíčky mohou přímo v obchodě půjčit, pokud splňují podmínky?
Klec.

Kočárek.

Zavinovačku.

Jak vysoká je socha Buddhy v Chrámu Seoraksan Sinheungsa?

Zdroj: Fotr na tripu

Jižní Korea patří k jedněm z nejbezpečnějších zemí světa, a proto není zas tak zvláštní, že tu lidé na parkovištích před turistickými památkami nechávají auta bez dozoru. Tím máme namysli, že ve voze zanecháte klíčky a pokud je to nutné v rámci reorganizace parkoviště, tak vám auto přeparkují. Nikdo se tu nebojí, že by někdo jiný něco zcizil. Pravděpodobně by to pro něj mělo rychlý konec. Pokud tedy vyrazíte k Chrámu Seoraksan Sinheungsa, nebojte se v klidu klíčky odložit. V tomto komplexu mimo jiné najdete další zajímavosti, které zmínil Fotr ve v třetím díle epizody, nás však zajímá, zda jste postřehli, jak vysoká je socha Buddhy?
Asi jeden metr.

Asi 5 metrů.

Asi 15 metrů.

V jakém městě naleznete speciální kávovou ulici?

Zdroj: Fotr na tripu

Všichni kavárenští povaleči nebo jen milovníci této hnědé hořké tekutiny by se rozhodně při návštěvě Jižní Koreje měli vydat právě do tohoto města. Nachází se tu totiž ulice, ve které vedle sebe najdete desítky kaváren. Každá z nich nabízí jiný sortiment, melou si vlastní kávu a dokonce disponují i terasami, na kterých si kávu můžete vychutnat. Obejít je všechny za jeden den by bylo asi smrtelné, ale strávit tady třeba týden? Jak se tedy jmenuje město, kde je tento ráj kafařů?
Gangneung.

Gyung-neung.

Abai.

Čím jsou inspirované expozice Arte Museum Valley?

Zdroj: Fotr na tripu

Možná jste ve třetí epizodě zaznamenali, že se holčičkám příliš do tohoto muzea nechtělo. Poté, co však prozkoumaly prvních pár expozic, byly totálně unešené. Aby také ne, protože zdejší muzeum je skutečným unikátem, který snoubí hned několik prvků umění. Ať už je to multimediální projekce, světelné instalace, zrcadla a nebo optické iluze či vůně. Člověk by se až ztratil v té záplavě vjemů. V jedné chvíli může ztratit pojem o čase i možnost rozeznat, co je ještě realita a co už ne. Nás tedy zajímá, čím jsou zdejší expozice inspirovány?
Městem.

Přírodou.

Vesmírem.

Jaké město patřilo do roku 1953 Severní Koreji?

Zdroj: Fotr na tripu

V tomhle městě jsme ve třetí epizodě strávili poměrně dost času. Abychom vám napověděli, tak právě toto město bylo první, kde poprvé Jihokorejci mohli zapnout v roce 2016 mobilní hru Pokémon Go. Ve městě a přilehlém okolí se dají najít ty nevzácnější pokémoni. Pokud vám některý z nich chybí do sbírky, pravděpodobně se kvůli tomu budete muset vydat do Jižní Koreji. Najdete tu také řadu dochovaných budhistických chrámů a turisté sem také jezdí na výletní plavby. Na jednu takovou výpravu po vodě se vydal i Fotr, tedy cestu absolvoval spíše v malé kocábce, kterou si ještě musel táhnout. Jak zní název města, na které se ptáme?
Sokcho.

Donghae.

Cheon-gun.

Kolik schodů musel zdolat Fotr a jeho rodinka, aby se následně prošli po dvou mostech?

Zdroj: Fotr na tripu

V závěru třetí epizody se Fotr se svou smečkou vydal na procházku Stezkou v oblacích. Aby se však dostali nahoru, museli zdolat několik stovek schodů, protože lanovka v tu dobu nebyla v provozu. Na vrcholu je pak čekala dvě překvapení, mohli se totiž projít hned po dvou nej Jižní Koreji. Kolik schodů rodinka musela absolvovat?
522

578

628

Jak se jmenuje nejdelší visutý most v Jižní Koreji?

Zdroj: Fotr na tripu

Komu se dělá špatně z výšek, ten nebude ze závěrečného výletu asi příliš nadšený, pro ty ostatní máme dobrou zprávu. Mosty, po kterých se fotří rodinka prochází, patří k nejdelším visutým mostům v zemi. První je most Sogeumsan a má délku 200 metrů. Tyčí se ve výšce, která dalece přesahuje například Operu v Sydney nebo Sochu svobody v USA. Ten je takovým zahřívacím kolem, protože pak se dostanete k druhému a nejdelšímu visutému mostu v zemi. Čeká vás předtím cesta po stezce prakticky přilepené na skále. Na mostě dlouhém 400 metrů se v určitých úsecích můžete pokochat i skleněnou podlahou. Jak zní název nejdelšího visutého mostu v Jižní Koreji?
Wonlei Sogeumsan Ulleong Bridge.

Wahagama Soumsan Ulleg Bridg.

Wonju Sogeumsan Ulleong Bridge.

Reklama
Fotr na tripu