Reklama
Bonusy k TV pořadu

Itinerář Fotra na tripu 7, díl pátý: Mandarinky, lávové trubice, dinosauři a mnoho dalšího

Toto jsou místa, která Fotr navštívil během páté epizody sedmé série.
Zdroj: Klára Vrtalová

Místa popsaná ve 5. epizodě 7. série

Protože ostrov Jeju nabízí spoustu nejrůznějších zajímavostí a atrakcí, Fotr ho bude zkoumat ještě také v páté epizodě sedmé série. Podívá se na vrchol jedné staré sopky, ochutná dokonalé mandarinky, proleze lávové trubice, ale také (ne)oslaví příchod nového roku. Pak se přesune kousek vedle na jiný ostrov, aby nakonec okouknul skvělé dinosauří muzeum kombinované se zkamenělými stopami dinosaurů. Kde přesně místa z páté epizody sedmé série najdete? To vám prozradí další itinerář. 

Sanbang Mountain, focení v řepce

Focení v řepkovém poli v našich končinách asi nikoho moc neláká, ale vyfotit se v záplavě žlutých květů a ještě navíc na pozadí s chrámem Sanbanggulsa, to je docela jiná káva. Jinak v této lokalitě je také přírodní rezervace, krásné pobřeží a samozřejmě kavárny. 

Korejský trip

Přečtěte si všechny články o korejském tripu

Korejský trip

Haenyeo museum

Potápěčky Haenyeo jsou fenoménem ostrova Jeju. Jde o tradiční a ryze ženské povolání, kdy se korejské ženy potápí bez přístrojů do moře a sbírají zde nejrůznější živočichy. Ve městě Gujwa mají své muzeum, které Fotr nemohl vynechat. Najdete ho na východní straně ostrova Jeju. 

Haenyeo základna, Seongsan

Jak přesně vypadá práce potápěček Haenyeo, na to se člověk může podívat na jejich základně. Místo, o kterém Fotr v páté epizodě mluví, najdete na mapě jako Haenyeo Divers Resting Lounge. A mimochodem, kdybyste chtěli, i kousek odtud je k dispozici k focení řepkové pole. 

Seongsan Ilchulbong

Nejfotografovanější místo na ostrově Jeju je tzv. tufový kužel Seongsan Ilchulbong na západním cípu ostrova. Je to hora, na kterou se dostanete sice celkem pohodlně, ale budete muset přitom překonat velké množství schodů. Výhled do okolí je ale parádní a i hora samotná přitahuje pozornost. Kráter na vrcholu má tvar kruhu a díky řadě menších výčnělků připomíná královskou korunu. 

Mandarinková farma, Seogwipo (Sogüpcho)

Jeju je také ostrov mandarinek. Mají tu dokonce nejstarší mandarinky na světě a při cestování po tomto ostrově narazíte na mandarinkové farmy velmi často. Farma, kterou ukazuje Fotr v páté epizodě, najdete kousek od Yongmeori Coast, kudy Fotr mimochodem šel po Jeju Olle Trail. 

Citrus Musuem

No a když jsme u těch mandarinek, můžeme se rovnou zastavit v jejich muzeu. Jmenuje se Citrus Museum a leží kousek od města Sogüpcho. O mandarinkách se tady dozvíte všechno a uvidíte druhy mandarinek, jaké jste možná ještě neviděli. Některé jsou obří, jiné zase naopak miniaturní. 

Jeju Rail Bike

Další zajímavá atrakce, která se bude pravděpodobně líbit hlavně dětem, se jmenuje Jeju Rail Bike. Přesně jak název napovídá, kombinuje se zde kolo a železnice. Výsledkem jsou jakási šlapadla jezdící po zdejší trati. Je to docela netradiční forma prohlídky přírody, při které uděláte něco také pro své zdraví.

Lávová trubice Manjanggul

Zdejší největší lávová trubice by byla bývala určitě velmi zajímavá, ale bohužel aktuálně je tato atrakce dočasně uzavřená. Fotr se tak pouze podíval na ceduli, která oznamovala rekonstrukci do roku 2025 a vydal se hledat jiné podobné atrakce. Pokud se sem ale dostanete příští rok, určitě tohle místo navštivte. Trubice má 7,5 km na délku a hlavní tunel je široký až 18 m a vysoký až 23 m. 

Lávové trubice Hyeopjae a Ssangyong

Na Jeju jsou ale další zajímavé jeskyně, respektive lávové trubice. Třeba jeskyně Hyeopjae a Ssangyong. Ty jsou sice menší, ale najdete tu také krápníky nebo mušle. Ssangyong v překladu znamená dva draci, protože právě dva draky tvar jeskyň připomíná a prý tu dva draci žili. Vstup je bez průvodce, což zážitku dává zvláštní atmosféru. 

Národní park Hallyeohaesang

Jeden z největších jihokorejských národních parků, kolem kterého můžete podniknout třeba vyhlídkovou plavbu tak, jak to udělal Fotr. Projíždí se kolem parádních útesů a občas loď zajede také mezi skály. Moc pěkný zážitek. , 

Zdroj: Klára Vrtalová

Ostrov Oedo-Botania

Oblíbená turistická atrakce nabízí nádhernou botanickou zahradu na malém ostrově. Lidi kromě zahrady samotné fascinuje i příběh jejího vzniku. Před mnoha desítkami let si tento ostrov pořídil jistý jihokorejský pár a na původně pustém ostrově tuto zahradu postupně vybudoval. Je zde samozřejmě také kavárna a celé to trochu připomíná nějaký zámek. 

Muzeum dinosaurů Goseong

Tohle místo je dinosauří ráj, respektive ráj všech milovníků Jurského parku. Kousek od města Goseong se nachází muzeum dinosaurů, kterých najdete po světě více, ale tohle místo je unikátní tím, že hned vedle na pobřeží bylo zdokumentováno na čtyři tisíce dinosauřích stop. Takže po prohlídce dinosauřího muzea se můžete vydat po jejich stopách, a to doslova. Jen pozor, stopy jsou vidět pouze za odlivu, jinak je skryje moře. 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Itinerář Fotra na tripu 7, díl čtvrtý: Po stopách Ester Ledecké a pak hurá na ostrov Jeju

Toto jsou místa, která Fotr navštívil během čtvrté epizody sedmé série.
08.05.2024 10:15
|
0
Reklama

Itinerář Fotra na tripu 7, díl třetí: Korejská Coffee Street, getboly a nejvzácnější pokémoni

Toto jsou místa, která Fotr navštívil během třetí epizody sedmé série.
04.05.2024 07:52
|
0
Reklama

Itinerář Fotra na tripu 7, díl druhý aneb co byste neměli vynechat při cestě do Jižní Koreje

Jedeme dál, nezastavujeme. Na programu máme restauraci, důl nebo krabí most
24.04.2024 06:31
|
0

Itinerář Fotra na tripu 7, díl první aneb co byste neměli vynechat při cestě do Jižní Koreje

Hodně jste si psali o itineráře, tak tady je seznam míst k první epizodě Fotra na tripu sedmé série.
17.04.2024 06:52
|
0

Itinerář Fotra na tripu 7, díl šestý: Od velryb přes digitální les a sáňkovací motokáry až po roboty

Toto jsou místa, která Fotr navštívil během šesté epizody sedmé série.
22.05.2024 18:29
|
0

Stovka jugoslávských MIGů schovaná v kopci. Željava je parádní zastávka při cestě na jih Chorvatska

Zatím je tohle místo opuštěné a otevřené všem. Zejména motorkářů sem jezdí velké množství.
21.05.2024 08:28
|
0
Reklama

Video: Šestá epizoda korejského Fotra bude o digitálním lese, velrybách, robotech a sáňkách v létě

A také se podíváme na první podmořský tunel v Asii nebo na speciality korejské kuchyně.
21.05.2024 08:26
|
0

Nejlepší piva světa: Kam vyrazit za nejlépe hodnoceným pivem? Česká republika to překvapivě nebude

České pivo sice mezi desítkou nejlépe hodnocených piv najdeme, ale ne na předních příčkách.
20.05.2024 12:48
|
2
Reklama
Fotr na tripu