Reklama
Bonusy k TV pořadu

Itinerář Fotra na tripu 7, díl osmý: V Koreji můžete navštívit barevné ostrovy nebo rekordní lanovku

Toto jsou místa, která Fotr navštívil během osmé epizody sedmé série.
Zdroj: Klára Vrtalová

Místa popsaná v 8. epizodě 7. série

Osmá epizoda korejského Fotra na tripu ukazuje další pestré stránky Jižní Koreje. A to doslova. Fotr například navštívil žlutý a fialový ostrov, aby následně přejel na „slaný ostrov“, do vesnice tučňáku, do bambusového lesa a mezitím přespal v psím apartmánu. Je to opět spousta informací, mnoho zajímavých míst, hodně inspirace. 

A tak kdybyste se jednou chtěli vypravit po stopách sedmé série Fotra na tripu a konkrétně po stopách osmé epizody této série, zde je přesný seznam navštívených míst: 

Fialový a žlutý ostrov

Ostrovů je v Koreji obrovské množství od těch velkých po ty nejmenší. Na některých ostrovech se rozhodli, že chtějí přitáhnout pozornost něčím zajímavým, a tak začali zdejší obyvatelé barvit všechno možné do jedné barvy. Tímto způsobem vznikl žlutý ostrov nebo také fialový ostrov (Banwol), na který vede fialový most a vůbec fialové je tady úplně všechno. 

Korejský trip

Přečtěte si všechny články o korejském tripu

Korejský trip

Ostrov Jeungdo, slaná farma a muzeum

Další ostrov, který Fotr v osmé epizodě navštívil, sice nebyl ani modrý, ani fialový nebo žlutý, ale za to byl slaný. Na ostrově Jeungdo totiž najdete největší solnou farmu v celé Jižní Koreji, která je doplněná také muzeem soli a slanou ulicí. Samozřejmostí je i slané wellness.  

Kavárna se slanou kávou a slanou zmrzlinou

Pokud byste té soli neměli dost, tak hned naproti muzeu najdete kavárnu, kde dělají slanou kávu a kde vám nabídnou také slanou zmrzlinu. A koupit si můžete třeba i slanou zubní pastu. 

Zdroj: Klára Vrtalová

Psí vila u města Kwangju

Najít v Koreji ubytování, které by bylo opravdu vstřícné k domácím mazlíčkům, to není nic jednoduchého. Pokud byste náhodou jedno takové hledali, tak Fotr v osmém dílu ukazoval hodně zajímavě vybavený psí apartmán, který na internetu najdete jako Muan Oberman Pet-Friendly Villa. Pejskové se tady budou mít pomalu lépe než lidi. 

Kwangju, vesnice tučňáků

Vesnice tučňáků je jedno ze zajímavých míst města Kwangju. Zajímavý je především příběh vzniku tohoto místa, kdy zde vypuknul požár, po kterém jeden z místních začal vynášet věci ze svého domu na ulici. Přidali se další a výsledkem byla něco jako taková venkovní galerie. Pán byl po nehodě a chodil jako tučňák a takhle to celé vzniklo. 

Kwangju, ulice K-POP Star Road

K-Pop je další obrovský korejský fenomén, jehož nedílnou součástí je kapela BTS, jejímž členem je zpěvák J-Hope, který se v Kwangju narodil a tohle město ukázal také v několika úspěšných klipech. Výsledkem je, že zde má i vlastní ulici, která se jmenuje K-POP Star Road. 

Lanovka Mokpo Marine Cable Car

Mokpo Marine Cable Car je lanovka opředená několika rekordy. Má nejvyšší sloup (150 m) a zároveň vede přes moře, kde v délce skoro jednoho kilometru není nic jiného než lano. Kabinky mají prosklenou podlahu, takže si tu výšku můžete užít se vší parádou. Celá lanovka je dlouhá 3,5 km a vede z města Mokpcho na jeden menší ostrov. 

Observatoř Gohado

Na ostrově, kde lanovka končí, najdete opět další rozhlednu, což je taková korejská tradice. Tahle zaujme svým nevšedním tvarem. Ten byl inspirován loděmi, které se ve zdejším přístavu v minulosti stavěly. 

Rozhledna Expo Tower, Sokcho

Rozhleden, tedy vlastně observatoří, je v Jižní Koreji spousta. Třeba ve městě Sokcho najdete 75 m vysokou Expo Tower. 

Gyeongju Tower

Další zajímavá rozhledna je ve městě Gyeongju. Vysoká je jako třicetipatrový dům a postavena je tak, jako kdyby skrz tento dům proletěla pagoda. 

Chilsan Tower, Chilsan Bridge

Chilsan Tower je vyhlídková věž u stejnojmenného mostu. Obě tyto stavby najdete na západním pobřeží Jižní Koreje nedaleko města Kwangju. 

Zdroj: Klára Vrtalová

Junokwon, bambusový les

Junokwon je nejsevernější bambusový les na celém poloostrově. Leží v okrese Damyang nedaleko města Kwangju. K bambusovému lesu se váže pověst o králi, který měl oslí uši, tohle tajemství v lese prozradil a les to pak vyšuměl všem ostatním. Je zde také bambusový labyrint, umělecké sochy a všechno je vyrobené z bambusu. Můžete si tu dát také bambusovou zmrzlinu nebo bambusový čaj. 

Nudlová ulice, Damyang

A pokud vám při procházce v bambusovém lese vyhládne, tak jako Fotrovi a ostatním členům výpravy, můžete si skočit na jídlo do nedaleké nudlové ulice. Překvapivě tady najdete spoustu restaurací, které nabízí obvykle všechny ty stejný nudle. Jídlo je tu levné a porce veliké. 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Video: Šestá epizoda korejského Fotra bude o digitálním lese, velrybách, robotech a sáňkách v létě

A také se podíváme na první podmořský tunel v Asii nebo na speciality korejské kuchyně.
21.05.2024 08:26
|
0
Reklama

Itinerář Fotra na tripu 7, díl třetí: Korejská Coffee Street, getboly a nejvzácnější pokémoni

Toto jsou místa, která Fotr navštívil během třetí epizody sedmé série.
04.05.2024 07:52
|
0
Reklama

Představte si, že se Fiala, Babiš a Okamura klaní na křižovatce. Tak to je korejská volební kampaň

I na volby při cestách můžete narazit. A i zde platí, že „jiný kraj bývá o dost jiný mrav.“
15.04.2024 17:00
|
0

Evropský stát mění dopravní zákon. Pokud není jeden člověk v autě připoután, pokutu platí všichni

Novinka je součástí větších změn silničního zákona v Belgii. Při cestách pozor hlavně na pásy.
23.07.2024 16:30
|
5

Spaní na divoko ve Slovinsku: Zákon hovoří jasně, ale realita může být poněkud odlišná

Oficiálně slovinský zákon táboření mimo k tomu určená místa zakazuje a policisté bývají striktní.
22.07.2024 15:25
|
1
Reklama

Stalo se Chorvatsko moc drahé? Tamní média píší, že turisté jezdí jinam. Kempy jsou nejdražší v EU

Jutarnji list píše, že Italové místo do Chorvatska raději jedou do Albánie.
21.07.2024 10:16
|
0

Neopakovatelná atmosféra a trůn místo záchodu. Strávili jsme noc v britské „chatě“ se služebnictvem

Není to hotel, ale spíše panství, kde nechává jeho majitel přespávat své významné známé.
18.07.2024 07:58
|
0
Reklama
Fotr na tripu