Reklama
Reportáž Sezóna 2023 10. epizoda

Nejkrásnější nudistickou pláž v Evropě najdete na Rhodosu. Mandomata je zcela odtržená od reality

Nesmí zde kotvit lodě, létat drony, ani fotografovat. Přesto je tato pláž v létě velmi navštěvovaná
Pro milovníky dobrodružství anebo chození na Adama a Evu je právě Řecko jednou z vhodných destinací. Nudistická pláž se nachází také na Rhodosu, přesněji v letovisku Faliraki. Za poznáváním a historií budete muset sednout na autobus a vydat se třeba do Lindosu nebo hlavního města Rhodosu, Faliraki je totiž středobodem cestovního ruchu a noční zábavy. Jsou tu malé i luxusní hotely, které se táhnou po celém pobřeží.   

Oblast leží asi 15 kilometrů od hlavního města Rhodu. Předností tohoto letoviska jsou rozhodně pláže, které tu jsou jak písečné, tak i oblázkové. To vše doplňuje azurově čistá voda, která bývá málokdy rozdivočená, a tak je vhodná třeba k potápění. Faliraki je však také místem, kde si můžete užít do syta noční život. Oblast je plná barů, diskoték a restaurací, které mají otevřeno často do nočních hodin.   

Jediná organizovaná nudistická pláž nese jméno Mandomata a nachází se jen kousek jižně za tímto rušným životem. Jak to na ní vypadá, to vám prozradí Pepa v reportáži. Přestože je zde zakázáno natáčet, v době jeho návštěvy na pláži nikdo nebyl, a tak pro vás mohl natočit jedinečné záběry. Co zajímavého Fotr na tripu prozradil o této pláži a jaký netradiční druh ptáka ho na cestě doprovázel? To se dozvíte z přiložené reportáže.   

Pokud vás Rhodos zajímá více, neváhejte rozkliknout položku Epizody, kde si můžete prohlédnout další videa nejen z Řecka.

Zdroj: autorský text s využitím informací od Pepy Vrtala
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu